عضو انجمن علمی راینولوژی ایران

بورد تخصصی دانشگاه شهید بهشتی

عضو جامعه جراحان گوش، گلو، بینی، سروگردن ایران

بیست سال سابقه و هزاران جراحی منحصر به فرد

انجام انواع جراحی زیبایی بینی، گوش، صورت، ترمیمی

دکتر آتوسا ضیغمی
متخصص گوش، حلق و بینی و جراح سروگردن، با تجربه طولانی در رفع اشکالات عمل جراحی قبلی شما

بسیاری از بیماران پس از مراجعه به پزشکان دیگر و نارضایتی از نتیجه عملشان به دکتر آتوسا ضیغمی مراجعه می کنند.

در جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی تغییرات میلیمتری انجام می‌گیرد اما همین تغییرات ریز می‌تواند تاثیرات فراوانی را بر ظاهر شخص و رفع اشکالات باقی مانده از عمل قبلی بگذارد. هرگاه در جراحی زیبایی اولیه بینی، جراح به نکات لازم توجه نکرده یا فاقد مهارت کافی بوده، بعد از برطرف شدن ورم بینی نقصها نمایان شده و ممکن است به عمل ثانویه یا عمل ترمیم بینی توسط یک پزشک مجرب نیاز باشد. انجام جراحی ترمیم بینی قطعا باید توسط جراح توانمند صورت گیرد.

جراحی ترمیمی بینی می‌تواند شامل یک عمل جراحی ساده برای حذف مقداری از استخوان اضافی و یا یک عمل جراحی بسیار پیچیده برای اصلاح کامل بینی و ایجاد یک بینی کاملا طبیعی باشد.

عمل ترمیمی بینی

جراحی ترمیم بینی برای اصلاح و از بین بردن ایرادهایی که در جراحی بینی ابتدایی به وجود آمده، یا رفع نشده است، انجام می‌گیرد. جراحی ترمیمی را می توان به دو دسته عمده تقسیم کرد. دسته اول افرادی هستند که بعد از جراحی زیبایی بینی از کوچکی یا بزرگی زیاد بینی و کلا از شکل بینی ناراضی هستند. بینی عمل شده ممکن است با ویژگیهای دیگر اجزای چهره، تناسب و هماهنگی نداشته باشد. جراحی دوم بینی به این افراد کمک خواهد کرد که درنهایت به نتیجه دلخواه برسند.

تصویر بعد از یک ماه عمل ترمیمی

دسته دوم، افرادی هستند که بعد از جراحی اولیه دچار مشکلات تنفسی و گرفتگی بینی می‌شوند و به جراحی ترمیمی درمانی نیاز دارند. درصورت وجود اختلالات تنفسی، برای تشخیص بهتر ممکن است به انجام سی تی اسکن یا اندوسکوپی بینی نیاز باشد. عمل ترمیمی از حساسیت بالایی برخوردار است و جراح بینی محدودیت بسیار بیشتری در نحوه عمل دارد و باید مهارت و تجربه کافی داشته باشد.

جراحی دوم

یکی از تفاوتهای عمل اول و دوم بینی، واکنش التهابی است که در بافت نرم بینی ایجاد می‌شود. واکنش التهابی پوست در عمل اولیه بسیار ملایم است ولی در عمل ترمیمی بینی، بافتهای نرم بینی واکنشی متفاوت و شدیدتر از خود نشان خواهند داد. عمل بینی ترمیمی معمولا از لحاظ هزینه بالاتر از عمل جراحی اولیه می باشد زیرا در جراحی ترمیمی بینی پزشک باید برای ایجاد اصلاحات و بازسازی بینی تغییرات بیشتر و پیچیده‌تری ایجاد نماید.

عکس جراحی ترمیمی بینی بعد از 3 ماه
تصویر سه ماه پس از جراحی بینی ترمیمی توسط دکتر ضیغمی
نتیجه عمل ترمیمی بعد از سه ماه
عمل ترمیمی پس از یک سال

عمل ترمیمی پس از گذشت سه ماه و همان شخص پس از یک سال

در جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی تغییرات میلیمتری انجام می‌گیرد اما همین تغییرات ریز می‌تواند تاثیرات فراوانی را بر ظاهر شخص و رفع اشکالات باقی مانده از عمل قبلی بگذارد. هرگاه در جراحی زیبایی اولیه بینی، جراح به نکات لازم توجه نکرده یا فاقد مهارت کافی بوده، بعد از برطرف شدن ورم بینی نقصها نمایان شده و ممکن است به عمل ثانویه یا عمل ترمیم بینی توسط یک پزشک مجرب نیاز باشد. انجام جراحی ترمیم بینی قطعا باید توسط جراح توانمند صورت گیرد تا نتیجه عمل رفع اشکالات و حصول یک بینی کاملا طبیعی باشد.