عضو انجمن علمی راینولوژی ایران

بورد تخصصی دانشگاه شهید بهشتی

عضو جامعه جراحان گوش، گلو، بینی، سروگردن ایران

بیست سال سابقه و هزاران جراحی منحصر به فرد

انجام انواع جراحی زیبایی بینی، گوش، صورت، ترمیمی

دکتر آتوسا ضیغمی
متخصص گوش، حلق و بینی و جراح سروگردن

با بهره گیری از آخرین متد های عمل بینی طبیعی و جراحی زیبایی طبیعی در تهران
با مراجعه به پزشک جراح متبحر و متخصص در رشته رینوپلاستی با خیال راحت برای خدمات جراحی طبیعی مشاوره بگیرید.

عمل طبیعی بینی

زمانی که فرد برای جراحی بینی مراجعه می‌کند انتظار دارد تمامی عیوب بینی اش برطرف شود و درعینحال بینی ظاهر زیبا و مناسبی داشته باشد. اغلب جراحان بینی از تکنیکهای متعددی برای بازسازی و زیباسازی بینی استفاده میکنند. درهرحال جراحی زیبایی بینی میتواند نتیجهای طبیعی داشته باشد به گونهای که افرادی که تاکنون بیمار مورد نظر را ندیدهاند متوجه عمل بینی وی نشوند.

افراد زیادی هستند که بینی آنها دارای مشکلاتی مانند قوز بینی، بزرگی بیش از اندازه بینی و نامتناسب بودن بینی با صورت و دیگر مشکلات می باشد. آنها اقدام به جراحی بینی می‌کنند اما این دغدغه را دارند که آیا فرم نهایی بینی آنها طبیعی خواهد شد؟ این افراد اغلب بیان می‌کنند که خیلی علاقمند به تغییر زیاد نیستند و تنها می‌خواهند مشکلات بینی شان برطرف شود و در عین حال فرم نهایی بینی به گونه‌ای باشد که مشخص نباشد روی بینی جراحی صورت گرفته‌است.

یک جراح بینی خوب باید علاوه بر اینکه در تخصص خود متبحر است، خلاقیت داشته باشد و بتواند با هنر و تجربه خود جراحی بینی طبیعی را انجام دهد.

معیارهای ظاهری مهم در جراحی بینی طبیعی

    جراح بینی پیش از جراحی بینی موارد زیر را آنالیز می کند:
  • مقدار برجستگی بینی
  • مقدار چرخش بینی
  • پره های بینی
  • پهنای بینی: در واقع جراحی زیبایی بینی میتواند در هر دو طرف باعث ایجاد تغییر در پهنای بینی شود. یعنی ممکن است بعداز عمل بینی پهنتر و یا باریکتر شود. برای ایجاد این تغییرات ممکن است بر استخوان ها و غضروف ها، پره های بینی و همچنین پوست بینی تغییراتی ایجاد شود.
  • قرینگی بینی: جراحی زیبایی بینی باعث اصلاح غیرقرینگی می‌شود. مواردی مانند انحراف تیغه بینی، استخوانهای کج بینی که به دلیل آسیب دیدگی به وجود می‌آید و یا ممکن است غضروف های غیرقرینه به دلیل جراحی قبلی به وجود آمده باشد.
عمل طبیعی بینی
عمل طبیعی بینی
عمل طبیعی بینی
عمل طبیعی بینی

جراحی بینی طبیعی یا عروسکی؟

امروزه افراد زیادی هستند که فرم بینی طبیعی را به فرمهای قوسدار ترجیح می‌دهند و دوست دارند کسی متوجه عمل بینی آنها نشود. افرادی هم هستند که بینی عروسکی را دوست دارند. این امر در سنهای پایین بیشتر دیده می‌شود. از نظر زیبایی شناختی بینی هایی که قوس دار هستند، اگر با سایر اجزای صورت متناسب نباشند، تصویری زیبا از فرد ایجاد نخواهند کرد. در عملهای بینی طبیعی پشت بینی صاف است، یا جراح بینی باید قوسی بسیار ظریفی در بینی به وجود آورد. یک پشت بینی قوی باید صاف یا حتی گاهی کمی پری داشته‌باشد. این پر بودن پشت بینی خیلی از افراد را زیباتر می‌کند. در آقایان این پر بودن باید از خانمها بیشتر هم باشد.

عمل طبیعی بینی
عمل طبیعی بینی
عمل طبیعی بینی
عمل طبیعی بینی

چرا بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام بدهیم؟

در جراحی بینی طبیعی تغییرات انجام شده روی بینی کمتر بوده به همین دلیل تنها عیوب بینی برطرف میشود. درنتیجه بافت بینی کمتر دچار تغییر می‌شود و همچنین احتمال اینکه فرد بعد از مدتی دچار مشکلات تنفسی شود کاهش پیدا می‌کند، چهره طبیعی تر خواهد بود و بینی به صورتی زیبا با دیگر اجزای صورت هماهنگی خواهد داشت.

آیا نتیجه جراحی طبیعی مانند عکس مورد نظر شما خواهد شد؟

خیر. شما نباید از جراح بینی خود این انتظار را داشته‌باشید که نتیجه جراحی بینی شما مانند شخص دیگری باشد. هرکسی دارای چهره‌ای منحصربه‌فرد بوده و بینی وی باید با صورت و اجزای صورت وی همخوانی داشته باشد. پس دقت داشته باشید تغییرات بینی شبیه شخص دیگر منجر به زیبایی شما نخواهد شد، زیرا فرم بینی در هماهنگی با سایر اجزای چهره آن فرد است که زیبا می‌نماید.

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی می تواند طبیعی باشد؟

درست است که جراحی بینی گوشتی ممکن است با محدودیتهایی برای جراح بینی همراه باشد، اما اگر جراح به اندازه لازم تجربه داشته باشد می‌تواند بینی گوشتی را به صورت طبیعی عمل کند. این عمل برای متخصص مجرب امکان پذیر بوده و با خلاقیت خود می‌تواند بینی را به صورت خوش فرم و زیبا جراحی کند.