چسب زدن بینی بعد از عمل

 چسب زدن بینی بعد از عمل

بسیاری از افرادی که اقدام به جراحی زیبایی بینی انجام می دهند، روش درست و صحیح چسب زدن به بینی را نمی دانند. خانم دکتر ضیغمی با توضیح مختصری که در خصوص نحوه صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل می توانند کمک شایانی را به افراد نمایند.

اولین دفعه ای که به بینی و بعد از جراحی بینی، چسب زده می شود توسط جراح بینی انجام می شود. نحوه صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل را جراح به فرد آموزش می دهد تا بتواند به راحیت چسب بینی خود را در زمان مناسب تعویض نماید. لازم به ذکر است که ممکن است میزان چسب بینی تغییر داشته و چسب سبک تر بوده و یا کمتر چسب زده شود. برای دریافت مشاوره از خانم دکتر آتوسا ضیغمی می توانید با شماره  09123157189 و 02122306020 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای مشاهده نمونه کار های جراحی دکتر ضیغمی، ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید. 

چسب زدن بینی بعد از عمل

روش صحیح چسب زدن به بینی

میزان و نوع چسب زدن به بینی بعداز عمل  با توجه به نظر و تشخیص جراح بینی انجام می شود. در ادامه توضیح نحوه صحیح چسب زدن را خواهیم گفت. مدت زمان چسب بینی بینی 1 الی 2 ماه است.
در ابتدا، چند چسب کوچک از روی بینی و به اندازه عرض بینی زده شود. برخی از افراد در این خصوص سوال می کنند که چه میزان اندازه برای چسب لازم است؟
میزان این چسب ها همانطور که گفته شد، از کناره تا کناره بینی است و نیازی نیست تا روی صورت را بگیرد.
به تعداد مورد نیاز و با توجه به طول بینی، چسب های افقی را بریده و بر روی بینی زده می شود. چسب ها باید به میزان بسیار کمی، یکدیگر را پوشش دهد. این پوشش دهی سبب می شود تا میزان فشار در همه ی قسمت های بینی یک اندازه باشد.
معمولا اگر به همین شیوه چسب زده شود، نیاز است تا بین 4 تا 5 چسب زده شود.
باید دقت داشت در حین چسب زدن در صورتی که جای چسب های قبلی بر روی بینی مانده است، همانند سری قبل چسب زده نشود و جای چسب هایی که مانده را با چسب در سری بعدی پوشش داد.
بعد از این 4 یا 5 چسب دیواره بینی، نوبت به چسب نوک بینی می رسد. بلندی این چسب به میزانی است که از بالای بینی بتوان بعد از عبور نوک بینی به بالای سمت دیگر بینی رسید. نحوه زدن این چسب باید به گونه ای باشد که اول چسب دیواره های بینی را محکم کرده و سپس چسب زیر نوک بینی را چسب زد.

گاهی برای افراد این سوال پیش می آید که به چه میزان باید چسب را محکم زد؟

میزان محکم زدن این چسب باید تا حدی باشد که چسب شل نباشد و همچنین آنقدر محکم نباشد که فرد اذیت شود و احساس درد نماید.
همچنین نباید چسب به سمت بالا کشیده شود تا حالت نوک بینی را تغییر دهد و بینی حالت نوک به سمت بالا پیدا کند.
بعد از آن که چسب عمودی و بلند برای نگه داشتن چسب های افقی زده شد. چسب کوتاهی را برش زده و به زیر نوک بینی زده می شود.
در ادامه برای حفظ ساختار بینی و همچنین نگه داشتن بینی، از چسب های کمکی استفاده می شود. این چسب ها به اندازه های کوچک و عرضی زده می شود. تا پوششی بر روی چسب های قبلی باشد.

نحوه جدا کردن چسب بینی

برای جدا کردن چسب بینی، افراد نباید به زور متوسل شوند و چسب ها را از بینی جدا کنند.
برای جدا کردن چسب بینی نیاز است تا با آب گرم، چسب ها خیس شده و به آرامی جدا شود.
شرایط جدا کردن چسب ها از بینی، باید به گونه ای باشد که نباید فرد هر روز این کار را انجام دهد. بلکه فقط زمانی انجام شود که نیاز به تغییر چسب بینی است.
همچنین برای تغییر چسب بینی در صورت امکان در دفعات اولیه به جراح بینی خود مراجعه نموده و بعد از یادگیری کامل، می توانید چسب بینی را تعویض نمایید.
خانم دکتر آتوسا ضیغمی به عنوان بهترین جراح زیبایی بینی، همواره به مراجعه کنندگان در این خصوص راهنمایی های کافی را دارند.

برخی از مقالات مرتبط

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی و…

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

پاسخ

پانزده + 10 =