چال گونه چیست

 چال گونه چیست

از جمله زیباترین ویژگی هایی که در زمان خنده در صورت نمایان می شود، چال گونه است. به همین دلیل امروزه دختران جوان زیادی علاقه مند به ایجاد این چال در گونه ی خود هستند. برای ایجاد چال گونه در صورت، انجام یک جراحی زیبایی آسان و با بیهوشی موضعی امکان پذیر است. این چال گونه در اشخاص باعث ایجاد زیبایی در چهره فرد می شود.

چال گونه چیست

چال گونه یا همان چال خنده، یک فرورفتگی کوچک به اندازه ی حدود 3 سانتی متر از کناره های دهان است، گفته می شود. همچنین حدود 6 سانتی متر از گوشه های خارجی چشم در همان سمت می باشد. بیشتر مواقع  این چال ها در هنگام صحبت و یا خندیدن نمایان می شود.

بعد از انجام جراحی چال گونه و حدود 2 الی 3 ماه بعد از انجام  جراحی، فقط در هنگام خندیدن و صحبت کردن چال گونه مشخص می شود و حالتی نرمال به خود می گیرد.

چرا برخی از افراد دارای چال گونه هستند؟

  • وجود یک نقص در عضله های گونه باعث ایجاد چال گونه در افراد می شود.
  • چال گونه به دلیل نقص در ماهیچه شیپوری صورت و در هنگام خندیدن قابل مشاهده است.
  • خیلی از خانم های جوانی که به دکتر ضیغمی مراجعه می کنند، در خواست ایجاد چال گونه بر روی صورت خود دارند.

نحوه انجام جراحی چال گونه

برای انجام جراحی چال گونه، جراح با ابزار های خاصی اقدام به برداشتن نمونه از بافت گونه می کند تا با دقت بالایی اقدام به جراحی چال گونه نمایند. بعد از برداشتن بافت گونه و بررسی آن، جراح زیبایی، اقدام به برداشتن بافت گونه، بافت چربی و عضله گونه می نماید. تمامی این اقدامات در یک حرکت و یکباره انجام می شود. در این جراحی یک قسمت کوچک دایره ای شکل از گونه برداشته می شود. با اطمینان خاطر می توان گفت که این کار اصلا به بافت پوست صورت هیچ آسیبی وارد نمی کند. این سوراخ کم عمق در زیر پوست ایجاد شده و مابقی قسمت  ها از داخل گونه با نخ بخیه قابل جذب، بخیه زده می شود.

بیهوشی در جراحی چال گونه

همانطور که گفته شد برای انجام جراحی چال گونه نیاز است تا بیهوشی عمومی و یا بسته به شرایط بیمار بی حسی موضعی انجام داد. بیمار بعد از انجام جراحی نیاز به بستری شدن ندارد و با تشخیص جراح می تواند مرخص شود.

برخی از خدمات دکترآتوسا ضیغمی:

جراح بینی گوشتی

جراح بینی استخوانی

جراحی گوش

پروتز چانه

 چال گونه

جراحی پلک 

متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

پاسخ

سه × یک =