18 سپتامبر

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعه کنندگان پیش از جراحی بینی و همچنین کسانی که بینی های خود را عمل کرده اند از جراحان بینی می پرسند این است که آیا می توانند بعد از جراحی به مانند قبل ورزش کنند .در این مطلب راجع با ورزش بعد از جراحی بینی اطلاعاتی را به شما عزیزان می دهیم .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

پس از جراحی بینی باید مراقبت ها به درستی انجام بگیرد تا بهبودی زودتر حاصل شود حال بررسی میکنیم که ورزش بعد از جراحی بینی باید به چه گونه باشد که در دوره نقاهت بعد از عمل و یا بعد از گذشت چند ماه به بینی فشاری را وارد نکند و مانع بهبودی بینی نشود .

ورزش بعد از جراحی بینی
بعد از جراحی بینی بهتر است در دوازده ساعت اول هیچ گونه تحرکی را نداشته باشید زیرا تازه از بی هوشی خارج شده اید و و هنوز آمادگی لازم را برای انجام کارهای خود را ندارید.
بعد از این می توانید تحرک هایی مانند راه رفتن آرام را آغاز کنید شما می توانید بعد از گذشت دو روز پیاده روی خود را به صورت قبل داشته باشید بهتر است که پیاده وری با خستگی شما همراه نباشد.
ورزش هایی مانند یوگا را می توان بعد از گذشت دو هفته از عمل بینی انجام داد و ورزش هایی که دارای تحرک بیشتری هستند بعد از گذشت یک ماه باید آغاز شود.
انجام ورزش های سنگین بهتر است هنوز انجام نگیرد .برای مثال بلند کردن وزنه های سنگین و یا دویدن خیلی سریع و برای مدت های طولانی که خیلی به عضلات فشار وارد می کند .
بعد از اینکه تورم بینی مقداری بهبود پیدا کرد انجام تمامی ورز شها مانعی ندارد تنها باید دقت داشت باشید به بینی ضربه ایی وارد نشود.
برای مثال ورزش شنا برای افراد مانعی ندارد تنها نباید با صورت خود در آب شیرجه بزنند و یا اینکه در ورزش های توپی نباید ضربه ای به بینی وارد شود .انجام ورزش بوکس بعد از یک سال به بیماران توصیه می شود تا بینی بهبودی کامل را پیدا کرده باشد.
با تشکر مدیریت سایت دکتر آتوسا ضیغمی جراح بینی و متخصص گوش وحلق و بینی

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

نه + پنج =