نحوه انجام جراحی زیبایی گوش

نحوه انجام جراحی زیبایی گوش

برای انجام جراحی زیبایی گوش نیاز است تا زاویه بین لاله گوش و سر را اندازه گرفت. معمولا زاویه نرمال بین این دو چیزی حدود 25 – 35  درجه می باشد. اگر این زاویه در حدود نرمال قرار گیرد، فرد نیازی به انجام جراحی زیبایی گوش ندارد. اما در افرادی که این زاویه از 40 – 45 درجه بیشتر باشد، معمولا جز افرادی است که کاندید جراحی زیبایی گوش هستند.

برجسته شدن گوش که به دلیل افزایش این زاویه بروز می کند، دو دلیل عمده دارد، عدم تشکیل صحیح لاله گوش و برجستگی کونکای گوش می باشد.

ولی گفتن این نکته ضروری است که برخی از افراد با مراجعه به دکتر ضیغمی و بعد از معاینه، از نظر ظاهری و زاویه بین لاله گوش و سر نرمال بوده ولی نیاز به انجام جراحی زیبایی گوش دارند.

برای انجام جراحی زیبایی گوش نیاز است تا زاویه بین لاله گوش و سر را اندازه گرفت. معمولا زاویه نرمال بین این دو چیزی حدود 25 – 35  درجه می باشد. اگر این زاویه در حدود نرمال قرار گیرد، فرد نیازی به انجام جراحی زیبایی گوش ندارد. اما در افرادی که این زاویه از 40 – 45 درجه بیشتر باشد، معمولا جز افرادی است که کاندید جراحی زیبایی گوش هستند.  صفحه اینستاگرام و  کانال تلگرام  ما  را دنبال نمایید.

همچنین برخی از افراد، به دلیل وسواس های شدیدی که دارند، ممکن است خواهان انجام جراحی زیبایی گوش هستند تا دقیقا لاله گوش و سر به هم بچسبانند. این گروه از افراد نیازی به انجام جراحی زیبایی گوش ندارند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش

دقیقا همانند مابقی جراحی ها، برای انجام جراحی زیبایی گوش، باید یک سری اقدامات، آزمایشات و معاینات انجام شود. همچنین باید جراح مواردی چون

  • غضروف گوش
  • برجستگی گوش
  • زاویه گوش با سر
  • ضخامت غضروف لاله گوش
  • پوست بیمار

را بررسی می نماید.

نحوه انجام جراحی زیبایی گوش

 

همچنین جراح باید آزمایشات روتین قبل از جراحی را از فرد بخواهد. تا بتوان به این نتیجه رسید که بیمار هیچ گونه مشکلات زمینه ای نداشته باشد و برای انجام جراحی آماده باشد.

همچنین قبل از انجام جراحی فرد را برای عکاسی ارجاع می دهند تا بتوان تصمیم بهتری برای انجام جراحی گرفت و جزو مدارک پزشکی درج می شود. همچنین استفاده از این عکس ها برای تعیین زاویه گوش و تغییرات بعد از جراحی نیز می باشد.

در حین انجام جراحی زیبایی گوش، به دلیل ضخامت پوست پشت گوش، نسبت به پوست جلوی گوش، باید برش هایی که زده می شود از پشت گوش باشد تا به راحتی درمان شود. همچنین به دلیل نازک بودن بیش از حد پوست جلوی گوش نمی توان به این قسمت از گوش دست زد.

 

آیا جراحی زیبایی گوش درد دارد؟

برای انجام جراحی زیبایی گوش، می توان با بی حسی موضعی به راحتی جراحی زیبایی گوش را انجام داد. همچنین فرد در حین انجام این جراحی، هیچ گونه دردی را احساس نمی کند.

دوره نقاهت جراحی زیبایی گوش چگونه است؟

جراحی زیبایی گوش به دلیل آن که به سادگی انجام می شود، دارای مراقبت های کم و دوره نقاهت کوتاه مدت است.

آیا می توان در کودکان نیز این جراحی را انجام داد؟

در کودکان به راحتی می توان این جراحی را انجام داد. به شرطی که کودک در حین و بعد از انجام جراحی زیبایی گوش همکاری لازم را داشته باشد.

در کودکانی که همکاری می کنند می تواند با بی حسی موضعی این جراحی را انجام داد. اما در کودکانی که این همکاری را ندارند، باید کودک را بی هوش کرد تا بتوان جراحی زیبایی گوش را انجام داد.

مدت زمان انجام جراحی چقدر می باشد؟

برای انجام این جراحی، روش های بسیاری نیز وجود دارد که با توجه به هر کدام از روش هایی که استفاده می شود . مدت زمان متفاوتی دارد.

برای انجام این جراحی، برشی با عمق 1 میلیمتر زده می شود، سپس پوست و غضروف اضافی برداشته می شود تا بتوان زاویه لاله گوش و سر را اصلاح نمود. در حین جراحی باید غضروفی را که سبب شده است، تا گوش حالتی نرمال به خود بگیرد. برای انجام این کار با کمک یک الی سه بخیه گوش را به عقب کشانده تا بتوان موقعیت آن را اصلاح نمود.

بعد از این کار، نوبت آن می رسد که کونکای گوش را در موقعیت خود قرار داد. برای این کار نیاز است تا با ایجاد برش یا تغییر موقعیت آن می توان زیبایی گوش را بهبود بخشید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

بعد از انجام جراحی زیبایی گوش، باید مراقبت هایی را انجام داد. این مراقبت ها باید طبق دستورات جراح زیبایی گوش انجام شود.

برای مطالعه بیشتر مراقبت های بعد از جراحی، به مقاله مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

جراحی زیبایی لاله گوش 

کاندید جراحی زیبایی گوش

راه های ارتباطی

پاسخ

3 × سه =