11 نوامبر

ماساژ بینی بعد از عمل جراحی بینی

ماساژ بینی بعد از عمل جراحی بینی

بعد از انجام جراحی بینی وگذشت یک هفته، جراح بینی شما ممکن است از شما درخواست کند تا برای مدتی طبق روش آموزشی، بینی خود را ماساژ دهید. ماساژ دادن بینی پس از جراحی بینی، برای کاهش تورم بینی به خصوص بعد از جراحی بینی گوشتی بسیار موثر است.

بهتر است توجه کنید که رعایت رژیم غذایی و داشتن استراحت کافی بعد از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است. مصرف زیاد نمک باعث بیشتر شدن ورم صورت و بینی بعد از عمل می شود. شما می توانید با رعایت رژیم غذایی، زدن چسب بینی تا 3 ماه و کنترل حساسیت های فصلی خود از تورم بیش از حد بینی خود پیشگیری کنید.

ماساژ بینی

همانطور که گفته شد، ماساژ بینی برای کاهش تورم بینی به خصوص برای بینی های گوشتی پس از جراحی بسیار موثر است، این ماساژ در بینی های ضخیم و پهن در بهبود سریع تر ورم بینی موثر است.

نحوه ماساژ و زمان ماساژ بینی شما توسط جراح بینی شما آموزش داده می شود. برای برخی از افراد ممکن است ماساژ بینی همراه با فشار مختصر بر روی قسمت هایی از استخوان بینی باشد.

لازم به ذکر است که ماساژ بینی برای همه افراد توصیه نمی شود، فقط در برخی از حالات و به تجویز جراح بینی لازم به ماساژ دادن بینی است.

ماساژ بینی بعد از عمل جراحی بینی

ماساژ بینی بعد از عمل جراحی بینی

روش ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

در برخی از حالات همانطور که گفته شد ماساژ بینی باید بر روی قسمت استخوانی بینی انجام شود، با این کار استخوان بینی در موقعیت مناسب خود قرار می گیرد. البته نحوه ماساژ بهتر است یا توسط جراح بینی انجام شود و یا آموزش لازم به شما داده شود.

ماساژ بینی به وسیله انگشت شست انجام داده می شود، با اینکار فشار مساوی و مستقیم به دو طرف بینی وارد می شود.

ماساژ بینی مناسب قسمت پل بینی است، دقت کنید که قسمت بالای بینی نیاز به ماساژ ندارد.

طبق نظر جراحان باتجربه بهترین ماساژ بینی به همراه دردی خفیف است. اگر در هنگام انجام ماساژ، فرد احساس درد نداشته باشد به این معنی است که ماساژ تاثیری بر ایجاد تغییر و حفظ حالت بینی نداشته است.

تعداد دفعات و مدت زمان ماساژ بینی توسط جراح شما تعیین می شود. ممکن است از شما خواسته شود 20 تا 40 بار در روز حرکات ماساژ را تکرار کنید.

برخی از خدمات دکتر ضیغمی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

پنج + هفت =