18 جولای

قرینه بودن سوراخ های بینی

قرینه بودن سوراخ های بینی

قرینه بودن سوراخ های بینی بعد از جراحی زیبایی بینی یکی از نشانه های موفق بودن جراحی است. در حقیقت قرینه و متناسب ساختن سوراخ های بینی یکی از اهداف جراحی زیبایی بینی می باشد. اما گاهی پیش می آید بعد از عمل این قرینگی وجود نداشته باشد که موجب نازیبا شدن بینی و در نتیجه تاثیر آن در صورت بیمار می شود؛ چرا که بینی بخش زیادی از صورت را دربرمی گیرد و در زیبایی صورت نقش مهمی دارد. قرینه سازی بینی و سوراخ های آن نیازمند یک جراح زیبایی بینی با تجربه است، در واقع چنین جراحی معایب موجود در بینی و ویژگی های آن را می سنجد و همچنین یکی شدن سوراخ ها بعد از جراحی را در نظر دارد. البته کمی نا متقارن بودن صورت انسان در حالت طبیعی نکته ای است که باید به آن توجه کرد. در اغلب افراد این عدم قرینگی در سوراخ های بینی وجود دارد که با جراحی بینی می تواند اصلاح شود. با انجام چنین اصلاح صحیحی در سوراخ های بینی حالت آن ها بهتر می شود.

عدم تقارن سوراخ های بینی

دکتر آتوسا ضیغمی جراح زیبایی بینی بیان می کند که گاهی پیش می آید که به دلیل تورم بینی بعد از جراحی، این ذهنیت ایجاد می شود که عدم قرینگی در بینی وجود دارد. برای اطمینان از قرینه بودن سوراخ های بینی حدود ۶ ماه بعد از جراحی زیبایی بینی وقت لازم است تا ورم ها و کبودی های ناشی از عمل برطرف بشود و آنگاه  می توان درباره موفق بودن عمل نظر داد. همچنین استفاده ازچسب مخصوص بینی نیز در این امر تاثیر گذار بوده و به مرور زمان تورم را کاهش خواهد داد.

علاوه بر مهارت جراح، قدرت و قوام غضروف های بینی موردی است که در نتیجه ی جراحی برای یکی شدن سوراخ های بینی تاثیر گذار می باشد. به منظور جلوگیری از به وجود آمدن نتایج نامطلوب، قدرت غضروف های بینی باید قبل از انجام عمل توسط جراح سنجیده شود.

چنانچه بعد از جراحی بینی، هر یک از قسمت های بینی مانند پره ها، نوک بینی، غضروف ها و… دچارعدم قرینگی بودن، بیمار می تواند با مشورت یک متخصص و سپری شدن مدت زمان مورد نیاز بعد از جراحی اول، برای انجام عمل رینوپلاستی ثانویه اقدام کند تا مشکلات پیش آمده اصلاح شود.

برخی از خدمات دکتر ضیغمی جراح بینی :

و…

جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید .

 

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

ده + سه =