08 آگوست

عمل زیبایی پروتز چانه (متنو پلاستی)

عمل زیبایی پروتز چانه (متنو پلاستی)

عمل پروتز چانه که اصطلاحا متنو پلاستی نامیده می شود، در زیر شاخه عمل های زیبایی قرار دارد.چانه در زیبای چهره نقش مهمی دارد چرا که بخش میانی فک تحتانی می باشد.شکل قرار گیری دندان ها در فک پایین و بالا در شکل چانه موثر است.در مواردی که شکل گیری دندان ها به صورت مرتب و منظمی باشد صرفا انجام عمل بر روی چانه می تواند فرد را به نتیجه دلخواهش برساند اما اگر دندان های فرد حالت زیبایی نداشته و نامرتب باشند به ارتودنسی و جراحی کامل فک هم نیاز خواهد بود.در اغلب اوقات افراد جراحی چانه و عمل بینی را به طور هم زمان انجام می دهند که بعد از عمل درجه زیبایی فرد تغییرات بسیار چشم گیری را خواهد داشت.

عمل زیبایی پروتز چانه (متنو پلاستی)

عمل کوچک کردن چانه

یکی از جراحی های پرطرفدار می باشد.چرا که اغلب افراد چانه ای جلو آمده و بزرگ دارند که به غیر از تاثیرات منفی در زیبایی در عمل جویدن نیز اختلال ایجاد می کند. در این روش در قسمت زیر چانه برشی برای برداشتن بخش استخوانی اضافه چانه ایجاد می شود و پس از انجام اقدامات زیبایی فرد به چانه مطلوب متناسب با ابعاد صورت خود می رسد.

گاها چانه در حالت خیلی برآمده یا دارای طول غیر طبیعی و بیش از حد نرمال است.در این موارد ابتدا وضعیت دندانی فرد بررسی می شود سپس اقدام به جراحی زیبایی فک می شود.در عمل جراحی قسمتی از استخوان برداشته می شود یا استخوان به عقب رانده و فیکس می شود.

چانه های کوچک و عمل زیبایی چانه

در این افراد چانه عقب تر از حد معمول و یا دارای ابعادی کوچکتر از حد معمول است. در این موارد در طی عمل استخوان چانه جلو آورده می شود و یا اندازه اش بزرگتر می شود.این جراحی برای افرادی که چانه های کوچکی دارند تاثیر بسیار مثبتی در زیبایی شان دارد.

برای انجام این عمل دو روش وجود دارد:

  • قرار دادن پروتز چانه
  • جابه جا کردن و جلو آوردن استخوان چانه

جراحی زیبایی چانه و استفاده از پروتز

برای جلو آوردن چانه و افزایش ارتفاع چانه از پروتز استفاده می شود.پروتز ها در اندازه ها و شکل های مختلفی وجود دارند.این پروتز ها با روش های مختلف زیر چانه و داخل دهان مورد استفاده قرارمی گیرند.پس از این عمل اثری از زخم بر چانه نخواهد ماند.عمل را می توان حتی با بی حسی موضعی نیز انجام داد و برای قرار دادن پروتز از یک برش 3-5 سانتیمتری در زیر چانه استفاده می شود.

در روزهای ابتدایی پس از جراحی بیمار باید از غذاهای نرم و مایعات استفاده کند.همچنین بروز کبودی و احساس درد امری طبیعی می باشد که به مرور زمان کاملا رفع خواهند شد.

جلو آوردن استخوان چانه به وسیله عمل جراحی

روشی دیگر در جراحی زیبایی چانه است که در این روش استخوان چانه به مقدار تعیین شده پیش از عمل جلو آورده شده و با پیچ در محل جدید ثابت می شوند و باعث ایجاد زیبایی در چهره فرد می شود.

این عمل نسبت به پروتز چانه به دانش و زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد.

پس از این عمل فرد به مدت دو روز پانسمان چانه را خواهد داشت و پس از آن می تواند از غذاهای نرمال استفاده کند و فقط باید مراقب باشد که ضربه ای به ناحیه چانه اش وارد نشود.

برخی از خدمات دکتر ضیغمی جراح بینی :

و…

جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید .

 

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

دو × سه =