11 ژوئن

علائم شکستگی بینی

علائم شکستگی بینی

شکستگی بینی چیست ؟

علائم شکستگی بینی چیست ؟

در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم ، بهتر است بدانید که معمولا شکستگی بینی در اثر وارد شدن ضربه به بینی ایجاد می شود ، هر نوع آسیبی که به بینی وارد شود ممکن است علاوه بر تغییر ظاهر بینی ، عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد .

در برخی از مواقع همان روز علائم شکستگی بینی ظاهر می شود اما در برخی از مواقع علائم شکستگی بینی پس از سه روز ظاهر می شود .

علائم شکستگی بینی شامل موارد ذیل است :

  • کبودی در اطراف بینی یا چشم
  • خونریزی
  • تورم در بینی و اطراف بینی
  • احساس مسدود شدن بینی
  • بد شکل شدن بینی
  • درد در بینی یا نقاط حساس قابل لمس

و…

علائم شکستگی بینی

انحراف تیغه بینی 

زمانی انحراف تیغه بینی رخ می دهد که دیواره نازک بینی به یک سمت انحراف می یابد و باریک شدن مجاری بینی رخ می دهد ، برای اصلاح انحراف تیغه بینی حتما باید جراحی انجام شود اما در مدیریت انحراف تیغه بینی داروها تا حدی کمک کننده است .

شکستگی غضروف

شکستگی غضروف معمولا در مواقعی که ضربه وارد شده به بینی بسیار شدید است رخ می دهد ، در این مواقع جراح بینی به شخص توصیه می کند که حتما جراحی بینی را برای اصلاح این مورد انجام دهد ، همزمان با شکستگی بینی می توان شکستگی غضروف بینی را انجام داد .

دکتر ضیغمی به تمامی اشخاصی که با شکستگی بینی مواجه می شوند توصیه می کند حتما جهت درمان با جراح بینی که در این زمینه تخصص و تبحر دارد مشورت نمایند تا بهترین راه درمان انجام شود .

نباید شکستگی بینی را نادیده گرفت ، بادرمان به موقع می توان از ایجاد مشکلات جبران ناپذیر پیشگیری کرد .

برخی از خدمات دکتر ضیغمی جراح بینی :

جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر ضیغمی جراح بینی

 

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

16 − 9 =