11 ژوئن

علائم شکستگی بینی

علائم شکستگی بینی

شکستگی بینی چیست ؟

علائم شکستگی بینی چیست ؟

در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم ، بهتر است بدانید که معمولا شکستگی بینی در اثر وارد شدن ضربه به بینی ایجاد می شود ، هر نوع آسیبی که به بینی وارد شود ممکن است علاوه بر تغییر ظاهر بینی ، عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد .

در برخی از مواقع همان روز علائم شکستگی بینی ظاهر می شود اما در برخی از مواقع علائم شکستگی بینی پس از سه روز ظاهر می شود .

علائم شکستگی بینی شامل موارد ذیل است :

  • کبودی در اطراف بینی یا چشم
  • خونریزی
  • تورم در بینی و اطراف بینی
  • احساس مسدود شدن بینی
  • بد شکل شدن بینی
  • درد در بینی یا نقاط حساس قابل لمس

و…

علائم شکستگی بینی

انحراف تیغه بینی :

زمانی انحراف تیغه بینی رخ می دهد که دیواره نازک بینی به یک سمت انحراف می یابد و باریک شدن مجاری بینی رخ می دهد ، برای اصلاح انحراف تیغه بینی حتما باید جراحی انجام شود اما در مدیریت انحراف تیغه بینی داروها تا حدی کمک کننده است .

شکستگی غضروف :

شکستگی غضروف معمولا در مواقعی که ضربه وارد شده به بینی بسیار شدید است رخ می دهد ، در این مواقع جراح بینی به شخص توصیه می کند که حتما جراحی بینی را برای اصلاح این مورد انجام دهد ، همزمان با شکستگی بینی می توان شکستگی غضروف بینی را انجام داد .

دکتر ضیغمی به تمامی اشخاصی که با شکستگی بینی مواجه می شوند توصیه می کند حتما جهت درمان با جراح بینی که در این زمینه تخصص و تبحر دارد مشورت نمایند تا بهترین راه درمان انجام شود .

نباید شکستگی بینی را نادیده گرفت ، بادرمان به موقع می توان از ایجاد مشکلات جبران ناپذیر پیشگیری کرد .

برخی از خدمات دکتر ضیغمی جراح بینی :

جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر ضیغمی جراح بینی

 

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

چهار × چهار =