سوالات متداول درباره جراحی بینی

سوالات متداول درباره جراحی بینی

آیا جراحی بینی باعث تنگی نفس می شود ؟

خیر باید بدانید در صورتی که از بافت بینی به اندازه مناسب کاسته شود و همچینن جراح بینی برای اعمال تغییرات جهت زیبایی تکنیک های مناسبی را به کار برده باشد این اتفاق برای فرد رخ نخواهد داد این گونه عوارض معمولا در جراحی بینی عروسکی دیده می شود.

جراحی بینی

آیا بعد از جراحی بینی می توانیم ورزش کنیم؟

 • بله جراحی بینی مانع از ورزش کردن شما نخواهد شد و تنها در ماه های اول بعد از جراحی این محدودیت برای شما به وجود می آید که البته شما می توانید ورزش های سبک که به بینی فشاری وارد نمی کند را انجام دهید .

آیا نتیجه جراحی بینی برای بینی های گوشتی زیبا خواهد شد ؟

 • بله شما می توانید در نمونه کارهای دکتر ضیغمی این موضوع را مشاهده کنید.درست است که این گونه بینی ها دارای پوستی ضخیم هستند اما تجربه جراح می تواند این موضوع را برطرف کند شما تنها باید در انتخاب جراح بینی  خود دقت کافی را داشته باشید.

چسب بینی را تا چه زمانی باید استفاده کنیم ؟

 • استفاده از چسب ها بعد از عمل بینی باعث می شود پوست به بافت بینی جوش بخورد استفاده از چسب بعد از عمل بینی معمولا در بینی های گوشتی باید بیشتر استفاده شود اما حداقل سه ماه استفاده از چسب بینی برای بیماران ضروری می باشد.

سن مناسب برای جراحی بینی چه زمانی است ؟

 • پس از اینکه رشد استخوانی در افراد به اندازه کافی شکل گرفته باشد و بعد از دوره بلوغ می توان جراحی را انجام داد همچنین عمل زیبایی بینی در سنین بالا توصیه نمی شود زیرا بهبودی سخت تر خواهد بود.

بنده 70 روزه عمل بینی کردم، رابطه جنسی در حد ماهی دویا سه بار روی ورم و یا فرم نهایی بینی تاثیر دارد؟

 • بعد از گذشت 70 روز اشکالی ندارد.

بینیه من گوشتیه.تابحال چن تا دکتررفتم ویزیت شدم همه شونم اتفاق نظرداشتن که تغییرچندانی نمیکنه.میخوام بینیم نیمه فانتزی بشه آیا ممکنه؟میشه؟؟؟؟؟؟لطفا نظرتون و بگید.ممنون

 • برای معاینه به مطب مراجعه نمایید. زیرا با توجه به میزان چربی پوست می توان نتیجه جراحی بینی گوشتی را مشخص کرد.

سوالات متداول درمورد جراحی بینی گوشتی

برخی از سوالات در زمینه جراحی بینی توسط اغلب افراد تکرار می شود. در اینجا به برخی از این سوالات می پردازیم

چه افرادی عملی موفقیت آمیز در جراحی بینی خواهند داشت؟

افرادی که می خواهند بینی گوشتی خود را عمل کنند و نتایج مناسب و مطلوبی را به دست آورند باید حتما در ابتدا با یک جراح بینی گوشتی خوب یک جلسه مشاوره داشته باشند. در طی این یک جلسه بیمار باید در مورد روش انجام جراحی بینی گوشتی،نکات جراحی بینی گوشتی و نتایج جراحی بینی گوشتی سوالات خود را مطرح کند و راهنمایی های لازم را دریافت کند چرا که این عوامل نیز در داشتن عملی موفقیت آمیز تاثیرگذار خواهند بود.

سوالات-متداول-در-مورد-جراحی-بینی-گوشتی

برطرف شدن ورم در جراحی بینی گوشتی چقدر طول می کشد؟

این ورم ها طبیعی می باشند و بنا به شدت عمل و شرایط خود بیمار مدت زمان برطرف شدن آن متفاوت می باشد. اما در کل ورم در جراحی بینی گوشتی بیشتر از جراحی بینی استخوانی ماندگاری دارد.

جراحی بینی گوشتی چه مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد؟

پوست بینی به عنوان یک پوشش روی غضروف و استخوان بینی را می پوشاند.اگر این پوشش دارای ساختاری ظریف تر و نازک تر باشد بینی زیباتر می شود و ظرافت بیشتری را خواهد داشت. به همین دلیل است که چهره آقایان از ظرافت کمتری نسبت به چهره خانم ها برخوردار می باشد. چرا که پوست آقایان به صورت کلی نسبت به پوست خانم ها ضخیم تر می باشد. مساله بعدی ورم می باشد. چرا که در بینی گوشتی مقدار ورم ها بیشتر است  و ماندگاری بالاتری را هم خواهند داشت. در پوست های نازک ورم بین 2 تا حداکثر 3 ماه فروکش خواهد کرد. اما در پوست های ضخیم به شش ماه زمان نیاز است تا بخش اعظم ورم برطرف شود . پس از آن نیز بین یک تا دو سال زمان نیازاست تا کل ورم بینی گوشتی برطرف شود.

به همین دلیل است که این بیماران حتما باید در جلسه مشاوره شرکت کرده که بتوانند نسبت به طی کردن این مدت صبوری و تحمل مناسب را داشته باشند.

پس از جراحی بینی گوشتی بروز مشکل هایی در تنفس طبیعی هستند؟

در روزهای اولیه پس از انجام جراحی بینی بروز مشکل های تنفسی کاملا طبیعی می باشد چرا که بینی دارای تورم می باشد و بعد ازگذشت مدتی که تورم قسمت های داخلی بینی برطرف شود فرد می تواند روند تنفسی قبل از عمل را داشته باشد. حتی در برخی موارد روند تنفس فرد بهبود نیز می یابد.

سوالات متداول درباره جراحی زیبایی گوش

 

جراحی زیبایی گوش

چندین سال پیش کشتی میگرفتم و گوشم شکسته هست. الان میخواستم ببینم با عمل میشه مثل قبل درستش کرد؟؟سن من 28 سال هست

 • معمولاً به علت از بين رفتن غضروف و دفرمه شدن با جراحي بهبود كامل صورت نمي گيرد ولي بهتر مي شود براي بهبود كامل بايد غضروف پيوند كرد كه در موارد قطع كامل گوش و يا اختلالات كامل مادرزادي لاله ي گوش ارزش اجرا دارد.

آیاجای زخم بعد از جراحی زیبایی گوش دیده می شود؟

 • شکاف ایجاد شده برای جراحی زیبایی گوش در پشت گوش ایجاد می شود و یک زخم باریک در پشت گوش به جا می ماند این زخم چون در قسمت چین گوش به وجود آمده است به راحتی دیده نمی شود.

آیا جراحی زیبایی گوش بر شنوایی فرد موثر است؟

 • جراحی زیبایی گوش به هیچ عنوان اختلالی در شنوایی گوش به وجود نمی آورد زیرا در جراحی زیبایی گوش هیچ اقدامی روی گوش میانی و داخلی که مکانیسم شنوایی را به عهده دارد،انجام نمیگیرد.

آیا جراحی زیبایی گوش با درد همراه است؟

 • درد و ناراحتی در جراحی زیبایی گوش همانند هر جراحی دیگر طبیعی است و جزیی از دوره  نقاهت محسوب می شود.  برای اینکه روند بهبودی با سرعت بیشتری صورت بگیرد بهتر است مراقبت های بعد از عمل به خوبی انجام شود.

آیا نتیجه جراحی زیبایی گوش دائمی است؟

 • اطمینان داشته باشید که بعد از جراحی زیبایی گوش احتمال بازگشت گوش  تقریبا صفر است و اگر متخصص با بررسی فاکتور های لازم احتمال بازگشت گوش را تشخیص دهد اقدامات ببیشتری را روی گوش انجام می دهد  عمل کردن به مراقبت های بعد از عمل این احتمال را به حداقل می رساند.

4 thoughts on “سوالات متداول درباره جراحی بینی

 1. حسین خدامی - سپتامبر 14, 2017 در 12:50 ب.ظ

  باسلام و احترام . چندین سال پیش کشتی میگرفتم و گوشم شکسته هست. الان میخواستم ببینم با عمل میشه مثل قبل درستش کرد .همچنین میخواستم بدونم هزینه این عمل چقدر هست. سن من 28 سال هست. با تشکر از شما دکتر عزیز

  پاسخ
  • دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی - ژانویه 8, 2018 در 12:07 ب.ظ

   معمولاً به علت از بين رفتن غضروب و دفرمه شدن با جراحي بهبود كامل صورت نمي گيرد ولي بهتر مي شود براي بهبود كامل بايد غضروف پيوند كرد كه در موارد قطع كامل گوش و يا اختلالات كامل مادرزادي لاله ي گوش ارزش اجرا دارد

   پاسخ
 2. اقا - دسامبر 8, 2017 در 11:36 ق.ظ

  سلام دکتر خسته نباشید
  بنده ۷۰ روزه عمل کردم
  رابطه جنسی یا خود ارضایی در حد ماهی دو سه بار روی ورم یا فرم نهایی بینی تاثیر داره ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی - ژانویه 8, 2018 در 12:05 ب.ظ

   بعد از هفتاد روز اشكالي ندارد

   پاسخ

پاسخ

3 − دو =