25 مارس

روش های پیشگیری از کبودی پس از جراحی بینی

روش های پیشگیری از کبودی پس از جراحی بینی :

روش های پیشگیری از کبودی پس از جراحی بینی را  در این بخش قرار می دهیم تا تمامی عزیزانی که جراحی بینی را انجام می دهند با انجام این کارها از کبودی پس از جراحی بینی پیشگیری نمایند .

ظرافت به کار گرفته شده و شیوه جراحی توسط جراح ، استحکام استخوان بینی و نوع پوست بیمار پیش از عمل بینی و مراقبت های قبل از عمل نظیر مصرف داروهای رقیق کننده خون از مهم ترین علت های ایجاد کبودی پس از جراحی بینی می باشند .

روش های پیشگیری از کبودی پس از جراحی بینی

دکتر ضیغمی جراح بینی در زمان جراحی بینی تلاش زیادی در حفظ بافت بینی می نماید و حداکثر ظرافت جراحی بینی را انجام می دهد در نتیجه پس از جراحی بینی کبودی پس از عمل بینی در بیماران ایشان کبودی یا کم است یا وجود ندارد .

دکتر ضیغمی جراح بینی به تمامی بیماران خود توصیه می کند قبل از جراحی بینی حتما تمامی داروهای را که مصرف می نمایند را به جراح بینی خود اطلاع دهند  .

پس از جراحی بینی برای تسریع روند بهبودی بهتر است شخص از خندیدن زیاد ، صحبت طولانی مدت و خوابیدن به شکم و پهلو اجتناب نماید .

نگه داشتن سر به سمت بالا و بلند نکردن اجسام سنگین یکی از مهم ترین علت های مراقبت های پس از عمل بینی می باشد .

برای کاهش کبودی استفاده از کمپرس سرد در 72 ساعت اول بسیار مهم است ، با رعایت این نکته ساده از کبودی و تورم بینی به میزان قابل توجهی پیشگیری می شود .

لازم به ذکر است نباید نگران کبودی ها و تورم ها باشید زیرا پس از مدت کوتاهی این مشکلات برطرف می شود .

یکی از مراقبت های مهمی برای کاهش کبودی و تورم پس از جراحی بینی استفاده از آب کرفس و آب آناناس تازه است .

برخی از خدمات دکتر ضیغمی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

 

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

چهار × دو =