جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی

بینی یکی از اجزای مهم در بدن است که با به وجود آمدن کوچکترین مشکلی در مجاری تنفسی  و بینی در فعالیت روزانه فرد اختلال ایجاد می شود.حال شاید برخی از مشکلات تنفسی را بتوان با درمان های دارویی برطرف کرد اما مشکلاتی  که در تنفس فرد اختلال ایجاد می کند شاید به جراحی بینی  نیاز داشته باشند. پولیپ بینی یکی از مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از افراد به آن مبتلا شده باشند.

پولیپ بینی پیست ؟

پولیپ های بینی به صورت توده های خاکستری رنگ هستند که در بینی ایجاد می شوند اندازه این پولیپ ها می تواند بزرگ و یا کوچک باشند.شاید پولیپ بینی کوچک باشد به قدری که فرد حتی متوجه حضور آنها نشود و برای  وی مشکلی را به وجود نیاورد.اما پولیپ های بزرگ باعث می شوند که مجاری تنفسی ملتهب بشوند و راه تنفس بیمار بسته شود و فرد نتواند در شبانه روز به راحتی نفس بکشد.از علل ایجاد پولیپ بینی می توان به آلرژی بینی و یا آسم و یا حساسیت های پوستی اشاره کرد.

جراحی-پولیپ-بینی

علائم پولیپ بینی
انسداد تنفسی
خشکی گلو در خواب
خر و پف در خواب
ایجاد اختلال در خواب
آبریزش بینی
کم شدن حس بویایی
سر درد
بیشتر شدن ترشحات پشت حلق
جراحی پولیپ بینی

زمانی که درمان های دارویی برای برطرف کردن پولیپ های بینی موثر واقع نشود باید به جراحی پولیپ بینی اقدام کنید.این جراحی از راه سوراخ های بینی انجام میگیرد و  بنا به تشخیص جراح و توافق با بیمار جراحی بینی می تواند به صورت  بی حسی موضعی و یا بیهوشی انجام بگیرد.

جراح بینی در ابتدا آندوسکوپ که به مانند میله باریک و به همراه دوربین است را از سوراخ های بینی وارد می کند و از این طریق می تواند تمام بافت بینی و همچنین سینوس ها را بررسی کند سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص و تجهیزات مناسب پولیپ های بینی را برداشته و همچنین تمامی عواملی که باعث انسداد مجاری تنفسی شده است را برطرف میکند .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر آتوسا ضیغمی متخصص گوش و حلق و بینی

شما همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر درزمینه جراحی بینی به کانال تلگرام و یا اینستاگرام دکتر ضیغمی بپیوندید
تلفن تماس مطب هروی
02122306020
تلفن تماس مطب پاسداران
02122546576
02122559699
09123157189

 

پاسخ

نوزده + دوازده =