08 آگوست

جراحی پلک

 جراحی پلک

با افزایش سن همان طور که پوست صورت دچار آسیب دیدگی و چروک می شود چشم ها نیز دچار تغییراتی می شوند.ممکن است پلک چشم افتاده شود و یا اینکه پف زیر چشم در زیبایی فرد تاثیر به سزایی بگذارد.چربی های اضافه و افتادگی پلک می تواند جوانی و شادابی را از چهره فرد بگیرد که جراحی پلک می تواند این مشکل را برطرف کند .جراحی زیبایی پلک در قمست پلک فوقانی و برای از بین بردن افتادگی ودر پلک پایینی برای از بین بردن پف زیر چشم انجام می گیرد.این جراحی ساده بوده و نتیجه ایی طبیعی خواهد داشت.

کاندیدای مناسب جراحی پلک

افراد می توانند با جراحی پلک بسیاری از مشکلات خود را که در زیر عنوان شده است برطرف کنند.این جراحی که به بلفاروپلاستی معروف است می تواند باعث بهبود ظاهری چشم فرد شود .
• پف زیر چشم که به دلیل کشیدگی بیش از اندازه لایه های پلک پایین ایجاد می شود باجراحی پلک به راحتی قابل برطرف کردن است.
• افتادگی پلک به دلیل پوست اضافی در پلک بالا به وجود می آید و ظاهری خسته را برای فرد به وجود می آورد و در مواردی افتادگی به قدری است که می تواند در دید فرد مشکلاتی را به وجود بیاورد.
• افرادی که دارای افتادگی پوست زیر چشم هستند.

نحوه جراحی پلک

بسته به جراح ،عمل با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد در مواردی که جراحی بر روی پلک بالا انجام می شود برش ها به گونه ایی بر روی خط های روی پلک ایجاد می شود که بعد از جراحی به هیچ عنوان دیده نمی شود. با ایجاد این شکاف ها می توان پوست و چربی های اضافی را برداشت و از این روش افتادگی پلک ها از بین خواهد رفت و اما در پلک پایین برش ها در زیر مژه ها زده می شود و از طریق این برش ، چربی ،عضله و پوست اضافی برداشته می شود و یا جهت رفع نواحی برجسته یا پف آلود، توزیع چربی ها اصلاح می گردد و برای پلک پایین نیز جراح سعی بر این دارد که برش ها دیده نشود .
در مواردی که جراحی پلک برای از بین بردن مشکلات افراد انجام شود جنبه درمانی دارد و منجر به بازگشت کامل بینایی فرد می شود.این جراحی ایمن بوده و برای بیمار دردناک نیست و دردهای بعد از جراحی را می توان با داروهای مسکن کم کرد.

جراحی-پلکمراقبت های بعد از جراحی پلک

برای اینکه جراحی نتیجه ایده آلی را برای شما داشته باشد بهتر است مراقبت های بعد از جراحی را به درستی انجام دهید تا دوره نقاهت کوتاه تر شود وجراحی موجب زیبایی ظاهری شما شود.
زیر سر خود را در هنگام استراحت و خواب بلند کنید.
ازغذاهای جویدنی سفت استفاده نکنید تا به صورت فشار وارد نشود.
برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک های تجویز شده را مصرف کنید.
شاید در روز های اول پلک ها متورم و یا قرمز باشد و یا اینکه در دید شما مقداری مشکل به وجود بیاید.نگران نباشید این مشکلات بعد از گذشت چند روز برطرف خواهد شد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر آتوسا ضیغمی متخصص گوش و حلق و بینی

شما همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و جراحی بینی به کانال تلگرام و یا اینستاگرام دکتر ضیغمی بپیوندید.
تلفن تماس مطب هروی
02122306020
تلفن تماس مطب پاسداران
02122546576
02122559699
09123157189

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

4 × یک =