18 نوامبر

جراحی پلاستیک گوش

جراحی پلاستیک گوش

جراحی پلاستیک گوش یکی از روش های مناسب برای ایجاد زیبایی در افرادی است که دارای لاله های گوش پهن در یک یا هر دو گوش خود هستند و یا افرادی که در اثر ضربه یا به طور ارثی دارای برجستگی و پهنی گوش شده اند، است.

غیرطبیعی بودن شکل ظاهری گوش ها تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهری افراد دارد، ممکن است حتی برخی از کودکان که به طور مادرزاد دارای گوش های پهنی هستند مورد تمسخر هم سن و سال های خود قرار گیرند. اما لازم نیست که نگران این مسئله باشید و یا مجبور به تحمل این نقص زیبایی در خود باشید. عمل جراحی پلاستیک گوش یا اتوپلاستی، راه حل مناسب برای جراحی زیبایی گوش های شما است.

این جراحی که یک جراحی پیش پا افتاده و بسیار ساده است تحت نظر جراح و متخصص گوش حلق و بینی انجام می گیرد.

چه افرادی نیاز به جراحی پلاستیک گوش دارند

همانطور که گفته شد برخی از افراد ممکن است به طور مادرزادی یا در اثر اصابت ضربه، دچار پهنی و بزرگی لاله گوش خود باشند. گوش ها باید هماهنگی لازم را با سر و صورت شما داشته باشند.

ممکن است گوش ها به دلایل مادرزادی رشد کافی نداشته باشند و یا بیش از حد طبیعی خود رشد کرده باشند. این حالت ممکن است در یک و یا هر دو گوش افراد وجود داشته باشد.

افرادی که در پی انجام ورزش های رزمی دچار پهنی گوش شده اند نیاز به جراحی پلاستیک گوش دارند.

تمامی این مشکلات با عمل جراحی ساده پلاستیک گوش قابل درمان هستند.

جراحی پلاستیک گوش

آیا جراحی پلاستیک گوش درد دارد؟

برخی از افرادی که تمایل به جراحی پلاستیک گوش دارند، ممکن است به خاطر ترس از درد عمل آن، از انجام این جراحی خودداری کنند. ولی بهتر است که بدانید انجام این جراحی تحت نظر یک جراح گوش خوب، بدون درد و بدون عوارض خواهد بود.

روش های جراحی پلاستیک گوش

جراحی پلاستیک گوش به سه روش انجام می گیرد:

  • بی حسی موضعی
  • نیمه بیهوشی
  • بیهوشی کامل

که روش مناسب جراحی با توجه به نوع گوش و مدت زمان جراحی، توسط جراح پلاستیک گوش تعیین می شود.

سن مناسب جراحی پلاستیک گوش

اگر مشکلات ظاهری گوش به طور مادرزادی باشد، بهترین سن برای جراحی پلاستیک گوش، قبل از دوران دبستان است. زیرا جراحی و برطرف کردن نقایص گوش به فرزند شما اعتماد به نفس لازم را می دهد و از آسیب های روحی و روانی جلوگیری می کند.

برخی از خدمات دکتر ضیغمی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

19 + هشت =