جراحی پروتز گونه

 جراحی پروتز گونه

گونه  در ثلث میانی صورت قرار گرفته است و  زیبایی آن می تواند زیبایی هر فرد را دوچندان کند گونه ها مانند دیگر اجزای بدن با افزایش سن تغییراتی در آنها اعمال می شوند و به صورت افتاده در می آیند. همچنین افرادی هستند که گونه های صاف و یک دست  دارند و یا اینکه بعد از کم کردن وزن گونه ها به صورت فرو رفته شده اند .جراحی گونه می تواند تمامی این نواقص را بر طرف کند و زیبایی صورت این اشخاص را بازگرداند.جراحی گونه بهتر است توسط متخصص گوش و حلق و بینی صورت بگیرد تا نتیجه برای بیمار ایده آل شود .

امروزه روش های متفاوتی برای  برجستگی و پر کردن گونه ها توسط متخصصین انجام می شود.با استفاده از پر کننده ها و یا روش های دیگر گونه ها برجسته می شوند که اثر این روش ها بعد از مدتی از بین میرود.برای اینکه به طور دائمی گونه های برجسته داشته باشید می توانید اقدام به جراحی پروتز گونه کنید.

جراحی پروتز گونه

پروتزهایی  که برای جراحی گونه به کار برده می شود از جنس سیلیکون بوده و معمولا با توجه به صورت بیمار در اندازه و شکل مشخصی ساخته می شود.پروتز ها به دو روش از راه داخل دهان و یا با ایجاد برش در زیر پلک در صورت  گذاشته می شوند.جراحی ممکن است تحت بیهوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی انجام بگیرد که بنا به نظر جراح و همچنین بیمار متفاوت خواهد بود .در ابتدا در قسمت لبه بالای گونه برش ها ایجاد می شود و پروتز ها در گونه جایگذاری می شوند برای اینکه موقعیت  آنها در داخل صورت محکم شود با استفاده از بخیه پروتز به پوست متصل می شود.این عمل باعث می شود بعد از جراحی پروتز گونه ،به هیچ عنوان جابه جایی  پروتزها اتفاق نیفتد.در برخی موارد جراحی پروتز گونه به طور همزمان با جراحی های  دیگر مانند جراحی پلک صورت می گیرد که تنها یک متخصص با تجربه می تواند این جراحی را به نحو احسنت انجام دهد تا نتیجه مناسبی برای بیمار اتفاق بیفتد.

جراحی-گونه

پروتزهای استفاده شده در جراحی گونه باید دارای شرایط زیر باشند :

بتوان آنها را بعد از مدتی خارج کرد.

انعطاف پذیری لازم و طبیعی را داشته باشند.

با بافت پوست سازگاری داشته باشند به طوری که بعد از گذاشتن پروتزها بیمار واکنش حساسیت زا به پروتزها نداشته باشد.

برای بافت صورت بی ضرر باشد.

پایداری لازم را داشته باشد تا به هیچ عنوان در اثر لمس پروتز گونه جابه جا نشود.

بعد از جراحی گونه توجه داشته باشید که :

می توانید از کمپرس  سرد استقاده کنید تا مقداری درد و التهاب بعد از جراحی گونه کاهش پیدا کند .

در صورتی که پروتز ها از داخل دهان گذاشته شده اند از دهان شویه استفاده کنید .

برای اینکه محل بخیه ها عفونت نکند آنتی بیوتیک ها  را به طور کامل مصرف کنید .

در روزهای اول بعد از عمل پروتز گونه رژیم غذایی خود را تغییر دهید به طوریکه بیشتر مایعات مصرف کنید و غذاهای جویدنی سفت را استفاده نکنید.

در روز های اول گونه ورم کرده است و صورت پف کرده به نظر می رسد.نگران این موضوع نباشید زیرا ورم گونه از بین خواهد رفت و شما میتوانید نتیجه جراحی گونه را بعد از مدتی مشاهده کنید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر آتوسا ضیغمی متخصص گوش و حلق و  بینی

شما همچنین می توانید برای  اطلاعات بیشتر در این زمینه و جراحی بینی  به کانال تلگرام و یا اینستاگرام دکتر ضیغمی بپیوندید.

تلفن تماس مطب هروی
02122306020
تلفن تماس مطب پاسداران
02122546576
02122559699
09123157189

پاسخ

5 × پنج =