جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

یکی از موثرترین اعضای صورت گوش ها هستند که در زیبایی صورت تاثیر فراوانی دارد.بسیاری از افراد گمان می کنند موها به روی گوش ها آمده و آنها را پنهان می کند در صورتی که این یک باور غلط است .در برخی از افراد دیده می شود که گوش ها با یکدیگر قرینه نبوده و لاله یک گوش و یا هر دو گوش برآمده تر از حاالت طبیعی است.نقص های  گوش معمولا مادرزادی بوده اما ممکن است بر اثر ضربات وارد شده و یا به طور کلی اتفاقات ناگوار به وجود بیاید.بسیاری از کودکان به دلیل داشتن گوش های برجسته مورد تمسخر دیگران قرار گرفته و اعتماد به نفس پایین تری نسبت به همسالان خود دارند و این ممکن است در روابط اجتماعی وی در آینده تاثیراتی را نیز بگذارد.اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش امروزه یک جراحی ساده است که می تواند این مشکلات را برای بیماران برطرف کند.

جراحی زیبایی گوش

باید بدانید که تمامی گوش ها به نوعی زیبا هستند اما بیشتر منظور ما از عیب های گوش بحث تناسب گوش با صورت است.متقاضیان جراحی زیبایی گوش  معمولا افرادی هستند که به دلیل عدم هماهنگی گوش  با سر و صورت از ظاهر خود احساس رضایت بخشی ندارند.معمولا افراد دوست دارند که گوش هایشان به سمت سرنزدیک بوده و از حد ابرو تا انتهای بینی کشیده شده باشد.بیشتر متقاضیان جراحی زیبایی گوش کسانی هستند که گوش هایشان به سمت جلو کشیده شده است و بزرگ به نظر می رسد.در واقع اندازه این گوش ها طبیعی است اما چون  به طرف عقب نرفته  بیشتر در معرض دید قرار می گیرد.این نحوه رشد گوش را می توان به سادگی با جراحی گوش اصلاح کرد و گوش را که به وضوح می توان آن را مشاهده کرد با ایجاد تغییراتی در قسمت غضروف ترمیم کرد تا گوش ها به سمت پشت سر منتقل شوند به طوری که به اندازه یک تا دو سانتی متر با جمجمه فاصله پیدا کند و در مکان طبیعی قرار  گیرد.

نحوه جراحی زیبایی گوش

اصلاح گوش با جراحی زیبایی بینی معمولا با بیهوشی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد . پس از بیهوشی در ابتدا شکاف هایی در پشت گوش ایجاد می شود تا متخصص بتواند به غضروف های گوش دسترسی پیدا کند و اقدامات لازم را بر روی گوش انجام دهد  به طوری که پوست اضافی را می توان حذف کرده و حالت غضروف گوش را تغییر داد. مکان قرارگیری گوش به طرف سر نزدیک تر می شود و در انتها بخیه ها به شکل مناسب بسته می شود.این بخیه ها در قسمت پشت گوش زده می شود به طوری که برروی خط پشت گوش بوده و بعد از جراحی گوش دیده نمی شود و همچنین بعد از مدتی جای بخیه ها کم کم از بین می رود.مدت زمان جراحی زیبایی گوش بین یک تا دو ساعت زمان برده و البته این زمان نسبت به نقص های موجود در گوش  و اقداماتی که جراح بر روی بیمار انجام می دهد متفاوت است.
در انجام جراحی زیبایی گوش تکنیک های مختلفی استفاده می شود این تکنیک توسط جراح انتخاب می شود زیرا قبل از انجام جراحی گوش تمامی معاینه های لازم بر روی گوش صورت گرقته ومتخصص همه فاکتورهای لازم برای داشتن گوشی متناسب با سر و صورت بیمار  را بررسی می کند.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

بعد از جراحی زیبایی گوش پانسمانی به دور سر بسته شده است این پانسمان به دلیل فیکس شدن موقعیت گوش و همچنین جلوگیری از مبتلا شدن به عفونت  بر روی سر بیمار قرار گرفته است.
برای اینکه ورم و خون مردگی در بیمار کمتر شود بهتر ایت تا پانزده روز به پشت بخوابند تا به گوش فشاری وارد نشود.ورم ها بعد از مدتی از بین خواهند رفت.
بعد از جراحی باید زخم ها به طور مرتب شسته شود و اگر پزشک برای بیمارکرم های انتی بیوتیک نج.یز کرده است آنها را به مرتب استفاده کنند.

برای کنترل کردن درد های ناشی از جراحی زیبایی گوش می توان از قرص های مسکن استفاده کرد.
پوشش سر بعد از جراحی زیبایی گوش باید خشک بماند پس در نتیجه تازمانی که پانسمان بر روی سر قرار دارد نمی توان به حمام رفت.اما استحمام بعد از برداشتن پانسمان مانعی ندارد.
بیماران باید از انجام هر گونه فعالیتی که باعث افزایش فشتر خون می شود جلوگیری کنند.هر چه به گوش بیشتر فشار وارد شود زمان بعبودی بیشتر خواهد شد.
افراد بعد از گذشت یک هفته می توانند به انجام کارهای روزانه خود بپردازند دانش آموزان می توانند به مدرسه و افراد شاغل به سر کار برگردند.
افراد باید دقت داشته باشند بعد از گذشت سه ماه می توان به نتیجه دلخواه جراحی زیبایی گوش رسید اما مدت زمانی که برای رسیدن به نتیجه ایده آل لازم است،یک سال می باشد.

جراحی زیبایی گوش جهت کوچک کردن گوش

یکی از جراحی های گوش که درجهت کوچک کردن گوش انجام می شود برای اشخاصی است که از گوش های بزرگ خود رنج می برند و و با انجام این عمل سایز گوش تغییر داده می شود و ظاهری طبیعی به خود گرفته  تا با صورت  شخص تناسب داشته باشد.
این جراحی عموما برای کوچک کردن لاله گوش درکودکان و بزرگسالان انجام می شود و تفاوت چندانی با جراحی زیبایی گوش ندارد به این صورت که پوست و غضروف اضافه برداشته شده و با تغییر دادن حالت گوش اندازه گوش کوچکتر می شود.با انجام این عمل علاوه بر اینکه گوش کوچکتر می شود قرینه سازی گوش ها  و تناسب با صورت برطرف خواهد شد.

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی لاله گوش

اشخاص ممکن است با دلایل مختلف در قسمت لاله گوش دارای عیب و نقص هایی باشند مانند کسانی که  لاله گوش آنها دچار کشیدگی شده ،کسانی که به دلیل مشکلات مادرزادی و وقوع اتفاق ناگوار لاله گوش دچار پارگی شده است، لاله گوش در زمان سوراخ کردن گوش به طور تصادفی پاره شده است .در هر یک از موارد گفته شده  جراح با جراحی زیبایی لاله گوش پارگی به وجود آمده را با تکنیک های مختلف برطرف می کند.

جراحی زیبایی گوش در چه سنی باید انجام شود؟

برای از بین بردن عیب های مادرزادی گوش بهترین زمان دوران کودکی زمان دبستان است.برخی از والدین گمان می کنند که می توانند با زدن چسب نقایص گوش را برطرف کرد در صورتی که این روش ها هیچ نتیجه ایی نخواهد داشت اما در جراحی زیبایی گوش با یک جراحی ساده می توان غضروف گوش را با تکنیک های مختلف اصلاح کرد.

سوالات متداول در جراحی زیبایی گوش

آیاجای زخم بعد از جراحی زیبایی گوش دیده می شود؟

شکاف ایجاد شده برای جراحی زیبایی گوش در پشت گوش ایجاد می شود و یک زخم باریک در پشت گوش به جا می ماند این زخم چون در قسمت چین گوش به وجود آمده است به راحتی دیده نمی شود.

آیا جراحی زیبایی گوش بر شنوایی فرد موثر است؟

جراحی زیبایی گوش به هیچ عنوان اختلالی در شنوایی گوش به وجود نمی آورد زیرا در جراحی زیبایی گوش هیچ اقدامی روی گوش میانی و داخلی که مکانیسم شنوایی را به عهده دارد،انجام نمیگیرد.

آیا جراحی زیبایی گوش با درد همراه است؟

درد و ناراحتی در جراحی زیبایی گوش همانند هر جراحی دیگر طبیعی است و جزیی از دوره  نقاهت محسوب می شود.  برای اینکه روند بهبودی با سرعت بیشتری صورت بگیرد بهتر است مراقبت های بعد از عمل به خوبی انجام شود.

آیا نتیجه جراحی زیبایی گوش دائمی است؟

اطمینان داشته باشید که بعد از جراحی زیبایی گوش احتمال بازگشت گوش  تقریبا صفر است و اگر متخصص با بررسی فاکتور های لازم احتمال بازگشت گوش را تشخیص دهد اقدامات ببیشتری را روی گوش انجام می دهد  عمل کردن به مراقبت های بعد از عمل این احتمال را به حداقل می رساند.

برخی از مقالات مرتبط:

جراحی زیبایی گوش

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

راه های ارتباطی با خانم دکتر ضیغمی

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

راه های ارتباطی

  • تلفن

02122559699

 02122546576

 02122306020

  •  مشاوره

09123157189

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص گوش و حلق و بینی، جراح بینی ، جراح پلاستیک بینی و صورت

پاسخ

12 − ده =