جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی زیبایی گوش

امروزه افراد بسياري با استفاده از عمل هاي گوناگون زيبايي اعتماد به نفس بيشتري پيدا می کنند و از زندگي خود لذت بيشتري مي برند. یکی از جراحی زیبایی پلاستیک که از محبوبیت زیادی بین افراد برخوردار شده اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش می باشد. این عمل به منظور تغییر اندازه، موقعیت یا تناسب گوش ها با دیگر اجزای سر و صورت انجام می گیرد. نتیجه به دست آمده از جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی تا حدود زیادی بسته به تغییراتی است که در آن ایجاد می نمایند. اگر یکی از گوش ها بالاتر از گوش دیگر قرار گرفته باشد، می توان با عمل اصلاح موقعیت گوش، تقارن بین آنان را در دو طرف سر برقرار نمود. گوش هایی که اندازه غیرطبیعی یا بسیار بزرگی داشته باشند، نیز در جریان یک عمل مجزا و یا همراه با سایر مشکلات گوش، جراحی و درمان کرد.

افراد زیادی به دلایل مختلف، ظاهر یکی و یا هر دو گوششان تغییر کرده است و یا به طور مادرزادی دارای گوش های برجسته هستند. به همین دلیل  همواره خواهان این می باشند که جراحی زیبایی گوش و یا جراحی زیبایی لاله گوش را انجام دهند تا ظاهر گوش بهبود پیدا کند و اعتماد به نفسی که به دلیل ظاهر گوش هایشان از دست داده اند نیز بازگردد. خانم دکتر ضیغمی به عنوان جراح زیبایی گوش می تواند افراد زیادی را به هدف و ارزویشان که داشتن گوشی زیبا و طبیعی است برساند.

راه های ارتباطی

جراحی-زیبایی-لاله-گوش

جراحی زیبایی لاله گوش

اگر لاله هر دو گوش با هم تقارن نداشته باشد یا بیش از حد برجسته تر از معمول به نظر آید. اين عارضه جنبه ارثي دارد و تاثيري بر روي ميزان شنوايي فرد نمی گذارد. باید گفت که برجستگي گوش در سنین پایین سوژه اي مناسب براي تمسخر دیگران است و اين امر بر روي روابط اجتماعي كودكان تاثیر به سزایی می گذارد. لاله گوش در سنین 6 تا 7 سالگی به اندازه ای کامل خود رسیده است، پس بهترين سن براي جراحی زیبایی لاله گوش و اصلاح برجستگی های لاله گوش قبل از ورود به مدرسه می تواند باشد.

انواع لاله گوش

• گوش سرپوشی یا لاله گوش به شکل مارپیچ و فشرده بر هم باشد.
• گوش مخفی یا بالای لاله گوش ظاهر نشده باشد و در پوست بالای گوش مخفی شده باشد.
• لاله گوش بیرون زده باشد.
• گوش پایک حلزونی که مارپیچ گوش به شکل حلزون نمایان باشد.
• گوش آویخته یا لاله گوش به پایین تمایل داشته باشد.
• گوش اشتال یا بالای لاله گوش برجستگی نوک تیزی داشته باشد.
• گوش فنجانی یا حالت مارپیچ گوش نرم و به طرف بالا متمایل شده باشد.

بعد از انجام عمل ممکن است بیمار کمی خارش در گوش ها را احساس نماید که امری طبیعی می باشد. هم چنین احساس درد جزئی در گوش نیز خیلی زود رفع می شود. در صورتی که بیمار درد داشته باشد، می تواند زیر نظر پزشک متخصص از مسکن های حاوی آنتی بیوتیک استفاده نماید. اما برای ایده آل بودن نتایج عمل توصیه می شود که بیمار مراقبت های داده شده را انجام دهد، تا زودتر به روال عادی زندگی خود باز گردد.

جراحی زیبایی لاله گوش
اقدامات پیش از جراحی زیبایی  لاله گوش

قبل از هر جرای باید یک سری اقدامات برای آمادگی هر چه بهتر جراحی انجام داد. که جراحی زیبایی لاله گوش از این امر جدا نیست.

از جمله اقدامات قبل از جراحی زیبایی لاله گوش عبارتند از :

 • از خوردن داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرن و ضد التهاب مانند ایبوپروفن خودداری نمایید. زیرا این دارو ها باعث می شود تا احتمال خونریزی در حین جراحی زیادتر می شود. بهتر است قبل از انجام جراحی، از جراح زیبایی گوش خود بخواهید تا اسم این نوع از دارو ها را به شما بدهد.
 • یک هفته قبل از انجام جراحی زیبایی گوش، از کشیدن سیگار و قلیون خودداری کنید. زیرا دوره نقاهت را طولانی می کند و زخم ها دیرتر بهبود پیدا می کند.
 • در صورتی که به بیماری خاص فعال و یا غیر فعالی مبتلا هستید حتما جراح را قبل از جراحی مطلع نمایید.
 • در صورت مصرف داروی خاصی حتما به جراح قبل از جراحی اطلاع دهید.
 • شب قبل از جراحی زیبایی گوش، غذای سبک بخورید و برای رفتن به بیمارستان برای جراحی، ناشتا باشید.
 • قبل از جراحی حمام بروید. زیرا تا چند روز بعد از جراحی امکان استحمام وجود ندارد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی  لاله گوش

بعد از انجام جراحی زیبایی گوش، برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب باید مراقبت هایی را انجام داد که شامل :

 • از رفتن به حمام در دو روز اول بعد از جراحی اجتناب کنید.
 • در هنگام خوابیدن از قرارگیری و فشار بر روی محل جراحی اجتناب کنید.
 • از انجام ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید. زیرا احتمال پاره شدن بخیه ها و یا افزایش تورم در محل جراحی می باشد.
 • رژیم غذایی بدون نمک و یا کم نمک را در پیش بگیرید زیرا با رعایت این رژیم تورم کم تری خواهید داشت.
 • برای کاهش تورم بعد از جراحی زیبایی گوش، پیاده روی آرام داشته باشید.
 • از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده نمایید.
 • به دلیل بسته شدن روی گوش ها با سربند، از انجام کارهایی مانند رانندگی که نیاز به شنوایی دارد، اجتناب کنید.
 • از میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی خود بهره ببرید تا از ابتلا به یبوست به دلیل کم تحرکی کاهش یابد.
 • داروهایی که توسط جراح زیبایی گوش تجویز شده است را به طور مرتب مصرف نمایید.

 

روش های جراحی زیبایی گوش

روش های جراحی زیبایی گوش

برای انجام جراحی زیبایی گوش با توجه به شرایط بیمار، جراح زیبایی روش های مختلفی را در نظر می گیرد. این که با کدام روش جراحی زیبایی لاله گوش و جراحی زیبایی گوش را انجام داد، با توجه به نیاز بیمار است.

به طور کلی روش های جراحی زیبایی گوش به دو دسته کلی تغییر حالت گوش و برداشتن غضروف اضافی بخش بندی می شود.

در برخی از افراد به دلیل آن که ممکن است بخشی از بافت غضروفی را از دست داده باشد. به همین دلیل لازم است در این افراد نیز جراحی پیوند غضروف انجام شود.

در جراحی زیبایی گوش برش های متعددی زده می شود. این برش ها قاعدتا باید از نخ های بخیه مخصوصی استفاد شود تا بتوان حالت گوش را تغییر داد و یا پیوند غضورف را انجام داد.

گوش به دلیل آن که دارای بافت حساسی است باید تحت مراقبت های زیادی باشد تا نتیجه جراحی زیبایی گوش، قابل قبول باشد. جراحی زیبایی گوش و لاله گوش به منظور ایجاد انحنای صاف و طبیعی انجام می شود.

علت انجام جراحی زیبایی گوش

انجام جراحی زیبایی لاله گوش و یا جراحی زیبایی گوش به منظور اطلاح ناهنجاری ها و یا صدماتی است که برای فرد ایجاد می شود و ظاهر گوش دستخوش تغییر می شود.

غضورف های پیوندی مورد نیاز در جراحی زیبایی لاله گوش از کجا به دست می آید؟

غضروف ها را می توان از دنده های فرد برداشت و پیوند را انجام داد. برای آن که پوست پیوند زده شود نیز از قسمتی از پوست که بتوان به عنوان پیوند استفاده کرد، استخراج می کنند.

جراحی زیبایی هر دو گوش لازم است؟

در برخی از افراد شاید فقط لازم باشد تا یکی از گوش ها را جراحی نمود. ولی درافرادی که دارای گوش بزرگ، بیرون زده و یا نامتعارف دارند باید هر دو گوش را جراحی نمود تا ظاهری یکسان و زیبا پیدا نماید.

عوارض جراحی زیبایی گوش چیست؟

جراحی زیبایی گوش هیچ گونه عارضه ای به همراه ندارد. فقط به دلیل پانسمان بوده و یا ایجاد برش ها و بازسازی پوست فرد دچار خارش در این نواحی شود که بعد از بهبودی کامل این خارش ها از بین خواهد رفت.

همچنین ممکن است تا چند روز متورم و قرمز باشد که این امر عادی است. فقط در صورتی که این موارد با درد همراه بود حتما به پزشک مراجعه شود.

 منبع:https://tajmeeli.com

برخی از خدمات دکترآتوسا ضیغمی:

جراح بینی گوشتی

جراح بینی استخوانی

جراحی گوش

پروتز چانه

 چال گونه

جراحی پلک 

سینوزیت مزمن

متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

پاسخ

9 + 18 =