جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به رفع مشکلات و معایب ظاهری بینی می پردازد ، امروزه با توجه به اهمیت زیبایی در افراد جراحی بینی یکی از اعمال جراحی پر طرفدار می باشد .
جراحی بینی در موارد بسیار زیاد می تواند تغییرات بسیار زیاد چهره ی فرد ایجاد نماید ، معایب ظاهری بینی می تواند قوز روی بینی و انحرافات را متشکل شود البته جراحی بینی با توجه به فرم کلی صورت و نوع بینی در نظر گرفته می شود .

عمل بینی طبیعی

انواع بینی

بینی ها با توجه به جنس پوست و نوع غضروف ها به چند نوع استخوانی (غضروفی ) ، گوشتی و نیمه غضروفی تقسیم می شوند . شناخت نوع بینی و جنس غضروف ها نیاز به بررسی و معاینه از جانب متخصص زیبایی دارد ، جراح زیبایی بینی با توجه به ضخامت پوست و نیز میزان استحکام غضروف ها نوع بینی شما را تشخیص می دهد .

بینی استخوانی

از ویژگی های بینی های استخوانی می توان به پوست نازک و غضروف محکم آن اشاره کرد .بینی های استخوانی اغلب دارای مختصر قوز و انحراف می باشند، بینی های استخوانی نیاز به شناخت دقیق و بررسی از جانب جراح دارد تا معایب باطنی مانند گرفتگی ها نیز بررسی شود .

بینی های گوشتی

بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و البته با توجه به ویژگی های این بینی غضروف ها بسیار ضعیف هستند، افتادگی در این نوع بینی ها به خوبی دیده می شود و البته ظاهر پهن و کلفت این بینی ها می تواند در تشخیص آن ها کمک به شما کمک کند . نتیجه ی جراحی این نوع بینی اغلب بینی های طبیعی می باشند زیرا غضروف قوی برای تغییر نخواهند داشت و پره های بینی به قدری پهن و ضخیم هستند که نمی تواند تغییرات ایجاد شده برروی بینی را به خوبی نشان دهد . به متقاضیان جراحی بینی که پیش از جراحی بینی های گوشتی دارند توصیه می شود که دید منطقی به جراحی بینی گوشتی داشته باشند و از جراحی یک بینی عروسکی و نوک تیز و سر بالا  انتظار نداشته باشند . البته در صورتی که این دسته از بینی ها به خوبی تقویت شوند و غضروف های آن مستحکم شود نتیجه ی آن بسیار ایده آل و زیبا خواهد شد و ضخامت پوست آن نیز به میزان قابل توجهی نازک و ظریف خواهد شد .

جراحی بینی فانتزی

نتیجه بینی های استخوانی

پوست یکی از عناصر بسیار مهم در نتیجه ی جراحی است ، زمانی که پوست قبل از جراحی ایده آل و خوب باشد نتیجه ی جراحی نیز تحت تاثیر قرار می گیرد ، معمولا بینی هایی که پوست نازک و ظریفی دارند و البته استخوان بینی مستحکم باشد نتیجه ی جراحی بسیار ایده آل و زیبا خواهد شد. بینی های استخوانی گزینه های مناسبی برای جراحی بینی های عروسکی و فانتزی می باشند ، افرادی که تمایل به جراحی بینی دارند و می خواهند بعد از جراحی یک بینی زیبا، کوچک و مقداری سربالا داشته باشند باید بینی هایی استخوانی و قوی داشته باشند که پوست خوبی دارد. پوست و غضروف عناصر اصلی در نتیجه ی جراحی بینی هستند .

ویژگی جراح بینی

جراح بینی باید با توجه به موارد بسیار ویژه ای انتخاب شود ، قبل از جراحی نیاز است تا شما به دقت نمونه کارهای جراح را ببینید ، چند جلسه مشاوره با وی برگزار کنید و درک دقیق و درستی از انتظارات خود در ذهن پزشک ایجاد نمایید .
جراحی انتخاب کنید که اطمینان خاطر بالایی به شما بدهد و شما را از نتیجه ی تقریبی بعد از جراحی آگاه سازد، به یاد داشته باشید که انتخاب جراح یکی از مهم ترین مواردی است که باید قبل از جراحی مد نظر قرار دهید . در صورت انتخاب پزشک بی تجربه ممکن است علاوه بر مشکلات ظاهری دچار مشکلات تنفسی بسیاری نیز بشوید. بنابراین سعی کنید تا از بیماران قلب پزشک مشاوره بگیرید و نحوه ی جراحی و نوع جراحی را نیز از وی جویا شوید تا بتوانید به راحتی به او اطمینان کرده و جراحی بینی موفقی را داشته باشید .

هموطنان ما فکر می کنند که باید حتما بینی خيلی کوچک باشد تا صورت زیبا به نظر برسد. در حالی که این گونه نیست.  بيني وصورت هر انساني منحصر به فرد است و بايد با زواياي چهره ی او و طبق اصول زيبايی شناسی طراحی و جراحی گردد بسياری از مواقع پس از عمل جراحی با اينكه خود بينی به تنهايی زيبا و كوچک مي شود ولي به علت عدم تناسب با چهره سبب افزايش زيبايی فرد نمي شود پس طراحی يک بينی متناسب را به جراح خود بسپاريد.

انتخاب جراح بینی

جراحی بینی نیاز به انتخاب یک جراح متبحر و با تجربه دارد ، بعد از آن شما باید انتظارات خود را از نتیجه ی جراحی مشخص نمایید ، جراحی بینی به افرادی که دچار وسواس فکری هستند توصیه نمی شود زیرا این افراد در بهترین شرایط نیز از نتیجه جراحی راضی نخواهند بود . دقت در انتخاب جراح و مشاهده نمونه کارهای پزشکان می تواند در کسب اطمینان شما تاثیر گذار باشد.

سپتورینوپلاستی

عمل جراحی بینی به دو صورت باز وبسته انجام می شود.تفاوت این روش ها در محل برش جراحی است در روش بسته برش های جراحی داخل بینی داده میشود ودر صورتی که بینی پره های بزرگی نداشته باشد هیچ برش خارجی داده نمی شود وبین مردم این تصور ایجاد می شود که جراحی با لیزر انجام میشود ولی رینو پلاستی با لیزر ممکن نیست و تنها کار زیبایی که می توان با لیزر انجام داد لایه برداری پوست با لیزر یا برش بلفارو پلاستی است واستخوان بینی را نمی توان با لیزر شکست وغضروفهای بینی را نمی توان با لیزر جراحی کرد.
در صورتی که بینی بیمار پهن باشد یا خیلی بزرگ یا بلند باشدنیاز به برش پره ها از خارج یا رزکسیون آلار دارد که این مرحله در هر دو روش بسته وباز مشترک است و در هر بیمار بسته به فرم بینی تصمیم گیری می شود که انجام شود یا نه.
در روش باز برش در ناحیه ی پوست کو لوملا داده می شود ولی سایرمراحل جراحی در هر دو روش مشترک است.

جراحی-بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی یک سری مراقبت هایی لازم است انجام گردد تا روند بهبودی سریعتر انجام گردد، و عوارض ناشی از جراحی به حداقل رسد.

 1. استفاده از کمپرس سرد تا 48 ساعت بعد از جراحی بینی
 2. پرهیز از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول بعد از جراحی زیبایی بینی
 3. پرهیز از خوردن غذاهای سفت و جویدنی مانند سیب و کباب و غیره به مدت یک هفته بعد از جراحی بینی. سعی کنید رژیم غذایی نرم داشته باشید مانند سوپ.
 4. از رفتن به مکان های شلوغ تا یه مدت بعد از جراحی خودداری نمایید. و از وارد شدن ضربه به بینی جلوگیری نمایید
 5. هنگام بیدار شدن از افراد دیگر کمک بگیرید. زیرا ممکن است در روز های اول هنگام برخاستن سرگیجه داشته باشید
 6. جهت جلوگیری از ورم بینی، هنگام خوابیدن از یک یا چند بالشت اضافه در زیر سرتان استفاده نمایید
 7. از مسواک نرم استفاده نمایید و به آرامی مسواک نمایید
 8. با دهان باز عطسه کنید
 9. پرهیز از فین کردن
 10. جهت رفع خشکی بینی در هفته های اول بعد از جراحی زیبایی بینی، بینی خود را با محلول سرم نمکی تمیز نمایید
 11. قرص هایی که جراح بینی برایتان تجویز می نماید، به درستی و به طور کامل مصرف نمایید.
 12. به مدت دو ماه از عینک آفتابی و طبی استفاده نمایید. می توانید از لنزهای چشمی استفاده کنید
 13. از رفتن به مکان های گرم پرهیز نمایید و زیاد در معرض آفتاب و لامپ های حرارتی قرار نگیرید
 14. سعی کنید زیاد در آینه خودتان را نگاه نکنید، زیرا در روز های اول به علت تورم بینی، حالت بینی به طور کامل مشخص نیست و اجازه ندهید کسی بینی شما را قضاوت کند
 15. از استعمال دخانیات و مصرف الکل به مدت دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی پرهیز نمایید
 16. در صورت بروز خونریزی و مشکلات جدی جراح بینی خود را مطلع سازی. خونریزی خفیف تا چند روز اول مانعی ندارد
 17. چسب بینی را خشک نگه دارید و به محض خیس شدن آن را تعویض نمایید
 18. به مدت 6 هفته از انجام  فعالیت های شدید و ورزش های سنگین خودداری نمایید
فیلم جراحی بینی

کاندید جراحی بینی

جراحی پلاستیک بینی مشکل ترین و ظریف ترین جراحی پلاستیک محسوب می شود. علت این امر  در این است که تفاوت ساختاری و ظاهری بسیار متنوعی بین افراد مختلف وجود دارد.

برای انجام جراحی زیبایی بینی نیاز است تا فرد در وهله اول مورد معاینه جراح زیبایی بینی قرار گیرد. دکتر ضیغمی معتقدند که این بررسی در صورتی که با دقت انجام شود، نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره های

02122559699

 02122546576

 02122306020

تماس حاصل فرمایید.

همچنین می توانید ما در  کانال تلگرام  و  اینستاگرام  دنبال نمایدد.

بینی های استخوانی و غضروفی 

به همین دلیل مشاوره دقیق در جلسه ی اولی که به جراح بینی مراجعه می نماید، بسیار مهم می باشد. زیرا افراد در ساختار بینی خود تفاوت های بسیاری دارند. به طور مثال افراد دارای بینی های کوچک، بینی های استخوانی، دارای قوز کوچکی بر روی بینی، برجستگی مختصر نوک بینی و  بزرگ بودن پره های بینی دارای بهترین نتیجه در جراحی بینی خود خواهند بود و بیمار همیشه از نتیجه جراحی راضی خواهد بود. همچنین جراحی در این افراد بسیار ساده تر انجام می شود.

بینی های بزرگ و استخوانی 

در مقابل افرادی هستند که دارای بینی های خیلی بزرگ، قوز های بزرگ بر روی تیغه و استخوان بینی، دفرمگی های شدید بر روی بینی شان وجود دارد و یا دارای کجی، افتادگی و خمی شدید بر روی بینی  هستند. در این گروه از افراد، انجام جراحی کمی دشوار است و نیاز به انجام تکنیک های وسیع تر و روش های گوناگون می باشد. همچنین جراح بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی بر روی این گروه از افراد، نیاز به مهارت و توانایی بسیار زیادی دارد. این گروه از افراد به دلیل تغییرات بسیار زیاد و عالی که در چهره شان اتفاق میو فتد، درصد رضایت بالایی را برخور دار هستند.

در افرادی که دارای بینی های بسیار کجی هستند، ممکن است به طور بسیار کمی اختلاف و غیر قرینگی وجود داشته باشد ولی این موارد قابل برطرف شدن می باشد. زیرا بیمار به دلیل تغییر بسیار زیادی که در چهره اش اتفاق افتاده است. این میزان کم ایراد اصلا براش مهم نیست.

بینی های گوشتی 

گروه دیگر بینی ها، بینی های گوشتی هستند، این گروه از افراد به دلیل بزگ بودن بینی خود دارای دغدغه می باشد. بسیاری از افرادی که به مطب دکتر ضیغمی مراجعه کرده اند، در این خصوص همیشه سوال می پرسند که من با داشتن بینی گوشتی، می توان جراحی بینی گوشتی انجام دهند یا نه؟

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، به دلیل ضخامت گوشت نوک بینی، بزرگ بودن غضروف های بزرگ و یا ضخامت کم پوست که این ویژگی ها در افراد متفاوت است و باید بررسی گردد. این گروه از افراد نتیجه جراحی خوبی را خواهند داشت.

سوالات متداول جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی چه سنی می باشد؟

باید تا زمان رشد کامل استخوان ها صبر کرد. برای دختر ها 16 سال و برای پسرها 17 سال می باشد. اما بهتر است که بعد از 18 سال اقدام به جراحی بینی شود

تا چه زمانی باید از کمپرس سرد استفاده شود؟

به مدت 48 ساعت بعد از جراحی بینی هر 1 ساعت یک ربع جهت رفع کبودی استفاده شود

تا چه مدت باید از رفتن به استخر و  سونا پرهیز کرد؟

به مدت جراحی زیبایی بینی می توان شنا کرد. سعی کنید خیلی در معرض آفتاب و حرارت قرار نگیرید

هنگام عطسه کردن چه باید کرد؟

سعی کنید هنگام عطسه کردن دهان خود را باز نگه دارید

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

بینی های گوشتی غضروف و استخوان ضعیفی دارند و دارای غدد چربی فراوان بر روی نوک بینی هستند، پوست بینی های گوشتی ضخیم می باشد و پره های بینی گوشتی بزرگ و پهن می باشند

چه زمانی جهت جراحی ترمیم بینی مناسب می باشد؟

جهت ترمیم بینی باید به مدت 1 سال صبر کرد و بعد از آن جراحی ثانویه بینی را انجام داد. زیرا تمام اشکالات بینی بعد از 1 سال نمایان می شود و خطای جراح بینی کاهش می یابد و نتیجه جراحی بینی مطلوب تر خواهد شد.

برخی از مقالات مرتبط  

جراح بینی گوشتی

جراح بینی استخوانی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

جراحی ترمیمی بینی

راه های ارتباطی با خانم دکتر آتوسا ضیغمی

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

 • تلفن

02122559699

 02122546576

 02122306020

 •  مشاوره

09123157189

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص گوش و حلق و بینی، جراح بینی ، جراح پلاستیک بینی و صورت

پاسخ

11 + هفت =