جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی یکی از عمل های زیبایی جهت تناسب اعضای چهره است که امروزه افراد زیادی این جراحی زیبایی را انجام می دهند و شاهد زیبا تر شدن چهره شان هستند.
برای انجام جراحی زیبایی بینی باید نکاتی را رعایت کرد تا بتوان به نتیجه ای مطلوب رسید. یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب جراح بینی است. جراح بینی با تجربه می تواند به خوبی ایرادات بینی شما را برطرف کند. بنابر این لازم است که در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشید.

انجام جراحی زیبایی بینی مخصوصا جراحی بینی گوشتی، نیاز به انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی است تا نتیجه مطلوبی را از انجام جراحی داشت. خانم دکتر ضیغمی در انجام جراحی بینی گوشتی دارای مهارت بالایی است و می تواند افراید را که خواهان انجام جراحی بینی گوشتی هستند، را راهنمایی و مشاوره نمایند. برای دریافت شماره می توانید با شماره  09123157189 و 02122306020 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای مشاهده نمونه کار های جراحی دکتر ضیغمی، ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.  

شاید شما نیز شنیده باشید که جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی کمی متفاوت است و سخت تر انجام می شود. جراحی بینی گوشتی دارای غضروف کم و پوست ضخیم است و به همین دلیل جراحی آن کمی سخت تر انجام می شود.
در عمل جراحی بینی گوشتی ایراداتی مانند پهن بودن نوک بینی، جعبه ای شکل بودن نوک بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی، افتادگی نوک بینی و اشکالاتی از این قبیل رفع می شود. اما برخی از افرادی که بینی گوشتی دارند انتظار دارند که بینی شان فانتزی و بسیار کوچک شود. بهتر است بدانید که این نوع بینی ها را نمی توان بدین صورت در آورد. بهتر است به جای انتظاراتی از این قبیل به دنبال رفع ایرادات ظاهری بینی تان باشید که به این ترتیب بتوانید ایرادات ظاهری بینی تان را برطرف کنید و تناسب بین اعضای صورتتان برقرار شود.
البته لازم به ذکر است که اغلب بینی ها ترکیبی از بینی استخوانی و گوشتی هستند. اگر بینی تان بدین صورت باشد بی شک با استفاده از تکنیک های جراحی، بینی تان به خوبی جراحی خواهد شد.

مزایای جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای ایرادات بسیاری است که باعث می شود چهره فرد نازیبا شود. با انجام جراحی بینی گوشتی می توان به راحتی ایرادات ظاهری بینی را برطرف نمود و مزایای زیر را دارد:

 • زیباتر شدن بینی
 • برقراری تقارن صورت
 • بهبود کیفیت زندگی

که این مزایا در صورتی امکان پذیر است که جراح بتواند با تجربه و مهارت کافی عمل جراحی را انجام دهد. به همین دلیل لازم است که یک جراح بینی گوشتی مورد اطمینان را انتخاب کرده و با وی در این باره مشاوره ای داشت تا بتوان به راحتی در این باره تصمیم گرفت.

افتادگی بینی گوشتی

نکته ای دیگر که باعث نگرانی افراد شده است بازگشت بینی گوشتی و افتادگی آن است . لازم به ذکر است که اگر جراحی بینی شما با دقت و توسط پزشک متخصص انجام شود و همچنین مراقبت های بعد از عمل بینی به خوبی رعایت شود بازگشت یا تورم وجود نخواهد داشت و بینی شما بسیار خوش فرم می شود.
بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی نیاز به مدت زمان بیشتری برای کاهش تورم دارند. به همین دلیل به شما توصیه می شود که نتیجه جراحی بینی گوشتی را بعد از گذشت 6 ماه مورد بررسی قرار دهید. با داشتن کمی صبر می توانید شاهد بهترین نتایج جراحی بینی باشید.

تزریق آمپول در بینی های گوشتی

تزریق آمپول های کورتون می تواند نقش مهمی در کاهش تورم بینی شما داشته باشد.این آمپول ها برای افرادی مناسب است که دارای بینی هایی با پوست ضخیم هستند.

تزریق آمپول معمولا به دو صورت انجام می شود:

الف- تزریق سطحی

ب- تزریق عمقی

که با توجه به بینی شما نوع تزریق آمپول توسط پزشک مشخص خواهد شد و تزریق انجام می شود.

اما این آمپول ها حتما باید توسط پزشک جراح بینی شما تجویز شود و توسط وی تزریق صورت گیرد. وگرنه ممکن است دچار مشکل شوید.

تکنیک جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی به دلیل ضعیف بودن بافت استخوانی و غضروفی نمی توانند پوست ضخیم را تحمل کنند و همین امر باعث می شود که بینی حالت کوفته ای و بد فرم پیدا کند. به همین دلیل در این نوع جراحی باید با استفاده از تکنیک های جراحی غضروف های بینی را تقویت کرد تا بینی مستحکم تر گردد و همچنین فرم آن بهتر شود.در صورتی که جراح بینی تنها از بافت و سایز بینی بکاهد و حمایت غضروفی انجام نگیرد بعد از مدتی فرد ممکن است با مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی ،مشکلات تنفسی و نا متناسب بودن بینی با صورت شود که در این صورت فرد مجبور می شود برای برطرف کردن مشکلات خود جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه انجام دهد.

عمل بینی طبیعی

 نتیجه جراحی بینی گوشتی

بسیاری از افراد که بینی های گوشتی دارند از انجام جراحی بینی ترس زیادی دارند زیرا گمان می کنند که نتیجه عمل بینی برای آنها موفقیت آمیز نخواهد بود.در صورتی که شما تنها باید در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم را داشته باشید در صورتی که جراح بینی تجربه لازم را در این زمینه داشته باشد جراحی بینی گوشتی نتیجه ایده آل را خواهد داشت.برای اینکه بتوانید جراح بینی خود را انتخاب کنید می توانید عکس هایی از قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی جراح خود را مشاهده کنید و اطمینان لازم را از جراح خود داشته باشید.

برای انجام جراحی بینی گوشتی نیاز است تا بینی توسط جراح بینی مورد بررسی دقیق قرار گیرد. در برخی از افراد که دارای بینی گوشتی نوک بینی  ضخامت پوست زیاد است، ممکن است برخی از این افراد، بینی های گوشتی بزرگی داشته باشند و ضخامت غضروف ها زیاد باشد ولی ضخامت پوست زیاد نباشد، نتیجه جراحی بسیار مطلوب است. در مقابل برخی از افرادی که دارای بینی گوشتی هستند که غدد چربی زیادی در پوست دارند و دارای نسج نرم  کلفت در زیر پوست هستند، جمع کردن پوست در این افراد کمی مشکل است. زیرا در این گروه از افراد اگر یک سری از این بافت های آسیب ببیند، ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری بیوفتد.زیرا در صورتی که بافت بینی به دلیل اختلال خون رسانی از بین برود، گاها نمی توان کاری برای فرد انجام داد، به همین دلیل در صورتی می توان بینی گوشتی را جراحی کرد، که فرد توقع منطقی از جراحی خود داشته باشد و بداند که نباید خود را هیچ فرد دیگری که حتی دارای بینی گوشتی است و جراحی انجام داده مقایسه کند. زیرا ممکن است ظاهر یک بینی بزرگتر باشد ولی از نظر آناتومیک بافت هایی وجود داشته باشد که نباید جراح بینی به آن بافت ها حین جراحی بینی گوشتی دست بزند.  به همین منظور دکتر آتوسا ضیغمی توصیه می نماید تا در انتخاب جراح بینی گوشتی خود دقت کافی داشته باشید. و بعد از انتخاب جراح، باید در خصوص انتظارات خود با جراح بینی صحبت نمایند. سطح انتظارات فرد، در وهله اول باید منطقی باشد و همچنین بتوان بر روی بینی فرد طبق نظر بیمار جراحی را انجام تمامی این موارد توسط جراح بینی ذکر خواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی بینی 

معمولا افرادی که مشاوره و بررسی دقیق قبل از جراحی بینی را گذرانده و  در سن پایین اقدام به جراحی بینی می نمایند، یک سری از آزمایشات روتین برای فرد توسط  جراح بینی تجویز می شود. این آزمایش ها به منظور شناخت بیماری های سیستماتیک خاص مانند تیروئید، کبد، کلیه ها انجام می شود تا مطمئن شد که هیچ اتفاقی برای فرد در حین جراحی نیوفتد. در صورتی که فرد به بیماری خاصی مبتلاست باید، با نامه رسمی از پزشک معالج اقدام به جراحی بینی نماید.

قبل از انجام جراحی بینی گوشتی باید، بین 8 تا 12 ساعت فرد باید ناشتا باشد.

مراقبت های  لازم  بعد از جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی نیاز است که مراقبت های لازم را انجام دهید تا بتوانید به زودی دوره نقاهت را پشت سر گذاشته و به نتیجه ی مطلوب برسید.
برخی از اقدامات لازم بعد از جراحی بینی را در اینجا برای شما آورده ایم:
بعد از عمل نیاز است که به مدت 2 الی 3  روز از کمپرس سرد استفاده کنید تا ورم بینی تان به زودی برطرف شود. توجه داشته باشید که کمپرس را چند دقیقه بر روی صورتتان بگذارید و بر دارید. اگر دچار سر درد شدید کمپرس را کنار گذاشته و بعد از یک الی دو ساعت مجدد استفاده کنید. همچنین بهتر است که از کمپرس هایی که به شکل عینک هستند استفاده کنید و آن را مدام سرد نگه دارید.
بعد از گذشت 6 ساعت از عمل جراحی لازم است که مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک را شروع کنید. همچنین تغذیه بعد از جراحی بینی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. برای کاهش تورم از آب کرفس استفاده کنید و رژیم غذایی را با مایعات شروع کنید تا اذیت نشوید.
همچنین لازم است که به خوبی استراحت کنید و دراز بکشید. بدین صورت که سرتان باید کمی بالاتر از بدنتان باشد. بهتر است که از دو بالشت برای زیر سرتان استفاده کنید تا به بینی تان فشار نیاید.

عمل بینی عروسکی
بعد از گذشت سه روز به پزشک مراجعه نمایید و تامپون داخل بینی تان را بکشید. بعد از یک هفته نیز نیاز است که برای برداشتن گچ بینی تان به مطب پزشک رفته و گچ تان را باز کنید. البته باید توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به پزشک حتما استحمام کنید تا گچ بینی تان خیس شود و راحت تر برداشته شود.
بعد از برداشتن گچ بینی نیاز است که از سرم شستشو و پماد و کرم های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
همچنین با توجه به تجویز پزشک هر چند وقت یکبار به مطب پزشک رفته و مورد معاینه قرار بگیرید تا زودتر به بهبودی کامل برسید.

تشخیص بینی گوشتی از استخوانی

اولین قدم قبل از انجام جراحی زیبایی بینی، تشخیص نوع بینی فرد مراجعه کننده توسط جراح بینی است. تشخیص نوع بینی در نتیجه نهایی بینی، بسیار حائز اهمیت می باشد. تشخیص نوع بینی توسط جراح بینی شما ممکن است ولی یکی از عوامل تعیین کننده نوع بینی، ضخامت پوست بینی شما می باشد. بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند این در حالی است که بینی های استخوانی دارای پوستی متوسط یا نازک می باشند.

ویژگی بینی های گوشتی

برای شناخت بینی های گوشتی لازم است که شما شناختی کامل از بینی های استخوانی نیز داشته باشید:

در بینی های استخوانی پوست روی بینی بسیار نازک است به طوری که جزئیات استخوانی بینی از روی پوستی بینی فرد به راحتی قابل مشاهده است، به این صورت که استخوان های بینی به راحتی قابل لمس می باشد. نازک بودن پوست بینی در بینی های استخوانی  باعث می شود تا غضروف های نوک بینی مستحکم تر به نظر برسد. اما در بینی های گوشتی چنین نیست، کلفت بودن پوست در بینی های گوشتی باعث شده است که غضروف ها و استخوان های بینی قابل لمس و مشاهده نباشد.

در این نوع از بینی ها، نوک بینی افتاده و بسیار پهن می باشد. جراحی بینی گوشتی به دلیل نازک بودن غضروف ها، حساسیت و ریسک بالایی دارد به همین علت انتخاب بهترین جراح بینی در جراحی بینی گوشتی  بسیار مهم است.

تشخیص بینی گوشتی از استخوانی

ممکن است شما بینی استخوانی و بینی گوشتی را اشتباه بگیرید

همانطور که گفته شد تشخیص قطعی نوع بینی شما، فقط توسط جراح بینی شما امکان پذیر می باشد. زیرا در شرایط ممکن است که شما دچار اشتباه در نوع بینی خود شوید. زیرا در برخی از بینی ها به علت نازک بودن پوست بینی، و استحکام غضروف ها، نوک بینی پهن و دچار افتادگی می شود، پس ممکن است شما این بینی استخوانی را با بینی گوشتی اشتباه بگیرید.

از دیگر تفاوت های بینی گوشتی و استخوانی، وجود منافذ چربی در نوک بینی است، در این حالت شما اگر با سر انگشتان خود نوک بینی را فشار دهید، از منافذ چربی نوک بینی، چربی تراوش می کند.

نشانه های یک جراح خوب برای جراحی بینی گوشتی

 • بررسی کردن سوابق جراح مورد نظر
 • دیدن نمونه کارهای قبلی جراح مورد نظر
 • در نظر گرفتن مدارک علمی و پزشکی جراح زیبایی بینی
 • نوع رفتار، میزان صبوری و کیفیت جلسات قبل از جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی با لیزر

جراح بینی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی است. از جمله افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند دارای بینی گوشتی هستند. اکثر افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، خواستار جراحی بینی خود با لیزر هستند که به دلیل تبلیغات اشتباه و وسوسه برانگیز که انجام شده تصور می کنند این نوع از جراحی بهترین نتیجه را خواهد داشت و دیگر نیاز به جراحی ندارند.

لیزر بینی گوشتی بدون جراحی اصلا حقیقت ندارد و نمی توان ظاهر بینی را با لیزر تغییر داد. این روش از طرف جراحان بینی اصلا تایید نمی شود. زیرا علم پزشکی هنوز به آن درجه نرسیده است که بدون جراحی و برش بر روی پوست جراحی انجام دهند.

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی فرآیندی کاملاً شخصی بوده و برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. زیرا بسته به نوع بینی و جراحی هایی که لازم است بر روی بینی انجام شود، هزینه متفاوت خواهد بود. مثلا جراحی زیبایی باز بینی و جراحی زیبایی بسته بینی به دلیل آن که دارای روند متفاوتی است و باید در آن نوع استکلت، پوست، ضخامت گوشت و پوست در نظر گرفته شود، سپس به بررسی میزان عملکرد و میزان تغییرات لازم پرداخت تا بتوان هزینه را تخمین زد. با این وجود اصلا نباید نگران هزینه های جراحی بینی خود باشید. زیرا با کمی تحقیق، بررسی و برنامه زیری در این خصوص می توانید با صرف هزینه کمی و توسط بهترین جراح بینی، جراحی شوید.

بهترین جراح بینی در ایران

در جراحی بینی گوشتی به دلیل ظرافت غضروف بینی و ضخامت پوست، از جراحی بینی استخوانی کمی سخت تر می باشد.

از جمله مهارت های مورد نیاز جراح بینی به شرح زیر است

 • داشتن مهارت و دقت در جراحی
 • داشتن تخصص،تجربه و هنر و تلفیق این سه با هم در زمان جراحی بینی
 • داشتن سوابق عالی و درخشان در جراحی بینی
 • داشتن نتیجه مطلوب بعد از جراحی بینی
 • داشتن رضایت بیماران بعد از جراحی بینی
 • دادن راهنمایی ها و توصیه های لازم قبل و بعد از جراحی
 • داشتن صبر و حوصله در خصوص کمک به بیمار بعد از حراجی بینی

کاربرد غضروف در جراحی بینی

غضروف برای شکل دهی به فرم بینی در برخی از جراحی های بینی در کنار گرافت و یا جدا از هم مورد استفاده قرار می گیرد.

کابردغضروف-در-جراحی-بینی-گوشتی

کاربرد غضروف در جراحی بینی گوشتی 

از غضروف اغلب در جراحی بینی گوشتی مورداستفاده قرار می گیرد. در جراحی بینی گوشتی به دلیل ضعیف بودن غضروف های بینی، از غضروف های طبیعی و مصنوعی استفاده می شود.

غضروف ها در جراحی بینی گوشتی سبب می گردد تا بینی فرمی بهتر به خود گرفته و زیبایی بسیاری پیدا می کند. غضروف های مورد نیاز در جراحی بینی گوشتی به دو روش به دست می آید.

غضروف طبیعی

غضروف های طبیعی به دلیل آن که از بدن خود فرد برداشته می شود، هیچ گونه عارضه ای را به همراه ندارد و بعد از انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی نیز نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

غضروف مصنوعی 

برای انجام جراحی زیبایی بینی در برخی از افراد  از غضروف های مصنوعی استفاده می شود. شرایط استفاده از غضورف های مصنوعی به شرایط بینی و بیمار بستگی دارد. دسترسی جراحان بینی به غضروف های مصنوعی بسیار ساده است. همچنین استفاده از این غضروف ها عارضه ای را به همراه نخواهد داشت. از این نوع از غضروف ها در جراحی بینی گوشتی نیز استفاده می شود.

لازم به ذکر است که استفاده از غضروف در جراحی بینی گوشتی با توجه به بررسی های جراح بینی و شرایط بیمار  صورت می گیرد.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر ضیغمی به گالری عکس و گالری فیلم مراجعه نمایید.

چند عدد از نمونه کار های جراحی بینی گوشتی دکتر ضیغمی

برخی از خدمات دکتر ضیغمی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

2 thoughts on “جراحی بینی گوشتی

 1. فاطمه کریمی - فوریه 12, 2018 در 11:19 ب.ظ

  سلام.وقت بخیر. بینیه من گوشتیه.تابحال چن تا دکتررفتم ویزیت شدم همه شونم اتفاق نظرداشتن که تغییرچندانی نمیکنه.میخوام بینیم نیمه فانتزی بشه آیا ممکنه؟میشه؟؟؟؟؟؟لطفا نظرتون و بگید.ممنون

  پاسخ
  • دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی - فوریه 25, 2018 در 8:15 ق.ظ

   سلام. برای معاینه به مطب مراجعه نمایید. زیرا با توجه به میزان چربی پوست می توان نتیجه جراحی بینی گوشتی را مشخص کرد.

   پاسخ

پاسخ

هجده + 14 =