29 مه

جراحی بینی در ماه رمضان

جراحی بینی در ماه رمضان :

جراحی بینی در ماه رمضان امکان پذیر است یا خیر ؟

یکی از سوالات متداولی که پرسیده می شود این است که در ماه مبارک رمضان می توان جراحی بینی را انجام داد ؟ در ادامه به بیان این موضوع می پردازیم .

دکتر ضیغمی جراح بینی بیان می کنند  جراحی بینی در دو ماه اول پس از جراحی بینی نیازمند مراقبت های خاصی می باشد پس از دو ماه شخص می تواند اکثر فعالیت ها را انجام دهد .

اگر از نظر مراجع دینی بخواهیم بررسی نمایم ، جراحی بینی فقط در موارد درمانی باید انجام شود و پس از ماه رمضان باید جراحی بینی به منظور زیبایی انجام شود .

چناچه شخص جراحی بینی را انجام داده باشد توصیه می شود در هفته های اول پس از جراحی بینی به دلیل اینکه ممکن است شخص با مشکلات ضعف بدنی مواجه شود ، بهتر است از گرفتن روزه اجتناب نماید ، زیرا روزه سبب تشدید ضعف بدن می شود .

در صورتی که شخص بخواهد نماز بخواند باید صبر نماید تا پانسمان ها برداشته شود سپس با استفاده از وضو جبیره می تواند نماز بخواند .

به شکل کلی اگر بخواهیم بیان کنیم جراحان بینی بیان می کنند که بهتر است جراحی بینی پس از ماه رمضان انجام شود تا شخص با ضعف بدنی که در ماه رمضان با آن مواجه می شود را نداشته باشد .

اگر اشخاص قبل از ماه رمضان جراحی بینی را انجام داده اند بهتر است که مراقبت های پس از جراحی بینی را با مشورت پزشک در ماه رمضان انجام دهند ، در خصوص نحوه مصرف داروها نیز باید با جراح بینی خود مشورت نمایند که به چه شکل و چه زمانی باشد .دکتر ضیغمی جراح بینی به اشخاص توصیه می کند حتما در خصوص مراقبت های جراحی بینی در ماه رمضان با پزشک خود مشورت کنند .

برخی از خدمات دکتر ضیغمی جراح بینی :

و…

جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید .

 

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

چهار × 3 =