18 آگوست

جراحی بینی باز و بسته

جراحی بینی باز

منظور از جراحی بینی باز و بسته چیست ؟
در جراحی بینی هر یک از جراحان روش خاص و تکنیک های مختلفی را بر روی بیمار اعمال میکنند که هر کدام بسته به تبحر و تجربه جراح بینی متفاوت خواهد بود.در ابتدای جراحی بینی برای اینکه جراح بتواند به زیر پوست بینی دسترسی پیدا کند و بعد از آن بر روی استخوان ها و غضرو بینی تغییرات را ایجاد کند می تواند به روش های مختلفی برش های بینی را ایجاد کند.

مزیت های جراحی بینی با روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته شکاف ها کاملا در داخل بینی ایجاد می شود و پس از آن جراح می تواند تکنیک های مخصوص خود را برای برطرف کردن عیب های بینی اجرا کند.در این روش چون برش ها درون بینی ایجاد می شود بعد از جراحی به هیچ عنوان ردی از برش ها در بینی دیده نخواهد شد و همچنین در صورتی که بینی به حالت طبیعی جراحی شده باشد شاید شخصی متوجه جراحی بینی فرد نشود.

جراحی-بینی-باز
مزیت های جراحی بینی باز

در جراحی بینی باز برشی که در ابتدای جراحی ایجاد می شود بر روی تیغه بینی بین دو سوراخ بینی یا به اصطلاح کلوملا به وجود می آید.پوست بینی بالا زده شده و جراح بینی به تمامی اجزای بینی می تواند نظارت داشته باشد و این جزیی از حسن های این روش می باشد که جراحی هایی مانند شکستگی های بینی و کجی بینی راحت تر خواهد بود.اما احتمال اینکه تورم بعداز عمل بیشتر باشد با این روش بیشتر خواهد شد.

دقت داشته باشید که هر جراح بینی در انتخاب این روش مختار بوده، مگر اینکه بیمار اصرار بر روش بسته و دیده نشدن برش های جراحی داشته باشد.هر چند که در روش باز هم برش بر روی ستونک بینی بسیار کوچک بوده و در انتها پوست بر روی بینی برگردانده می شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر آتوسا ضیغمی متخصص گوش و حلق و بینی
شما همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر درزمینه جراحی بینی به کانال تلگرام و یا اینستاگرام دکتر ضیغمی بپیوندید.
تلفن تماس مطب هروی
02122306020
تلفن تماس مطب پاسداران
02122546576
02122559699
09123157189

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

3 + پانزده =