جراحی بازسازی بینی

جراحی بازسازی بینی

ممکن است اولین تصور افراد از جراحی بازسازی بینی، ترمیم بینی بعد از انجام جراحی بینی اولیه باشد. اما این تصور کاملا اشتباه است.

جراحی بازسازی بینی، با جراحی زیبایی بینی کاملا متفاوت است. جراحی بازسازی بینی، به منظور ساخت بافت از بین رفته بینی و ساختار بینی به دلیل بروز اتفاق و یا بیماری است. دکتر آتوسا ضیغمی به عنوان بهترین جراح بینی گوشتی در انجام جراحی بازسازی بینی تبحر دارند و می توانند افراد زیادی را در این خصوص کمک نمایند. برای برقرار ارتباط با دکتر ضیغمی می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده نمایید.

راه های ارتباطی

تاریخچه جراحی بازسازی بینی، بسیار قدیمی است و جزو اولین جراحی های پلاستیک به شمار می رود. در وهله اول اولین کاربرد جراحی بازسازی بینی برای افرادی که در جنگ ها قسمتی از بینی خود را از دشت داده بودند مومرد استفاده قرار می گرفت. این جراحی تا به حال ادامه دارد و برای افرادی که بنا به هر دلیل بخشی از قسمت خارجی بینی خود را از دست می دهند، می توانند از این روش استفاده نموده و ظاهر خود را بهبود ببخشیند.

برای انجام این جراحی نیاز است تا به بهترین جراح بینی مراجعه شود. زیرا جزو جراحی های حساس و مهم به شمار می رود.

جراحی بازسازی بینی

نحوه انجام جراحی بازسازی بینی چگونه است؟

در گذشته برای انجام جراحی بازسازی بافت بینی از بافت های گونه و پیشانی استفاده می کرده اند. همچنین برای بازسازی اسکلت آن از غضروف های گوش، ران، دنده و هیپ استفاده می شد.

کاربرد های جراحی بازسازی بینی چیست؟

در حال حاظر موارد استفاده از این نوع از جراحی در افرادی است که به علت ابتلا به بیماری هایی مانند تروما و یا تومور که باعث می شود تا بخشی از بینی تحت تاثیر قرار گیرد و باید بعد از درمان این بیماری ها، بینی بازسازی شود. در این نوع از جراحی انتخاب یک جراح حاذق بسیار مهم است.

در جراحی بازسازی بینی، باید هر یک از لایه های ساختاری مهم در بینی مانند پوست، چارچوب غضروفی، پوشش های داخلی را که به دلیل آسیب از بین رفته است را بازسازی نمود.

به همین دلیل روش های جدید و زیادی برای کمک به این افراد وجود دارد تا زیبایی را به چهره فرد باز گرداند.

مزایای جراحی بازسازی بینی

از جمله مزایای بازسازی بینی این است که افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری و یا هر اتفاق دیگری، بخشی از بینی خود را از دست داده اند، می توانند به چهره قبلی خود بازگشته و اعتماد به نفس خود را افزایش داده و از استرس های اجتماعی خود بکاهند.

چه مواردی در جراحی بازسازی بینی مورد بررسی قرار می گیرد؟

قبل از انجام جراحی بازسازی بینی، بینی از سه سطح مختلف، به طور 3 بعدی مورد بررسی قرار می گیرد. این سطح ها شامل ضخامت متفاوت پوست بینی، مقاومت و میزان استخوان بینی و غضروف ها بررسی می شود. همچنین پوشش داخلی بینی یا همان اپیتلیال نیز بررسی می شود.

دلایل انجام جراحی بازسازی بینی چیست؟

برخی از افراد به دلیل حمله سگ بینی شان آسیب می بیند. برای این افراد به دلیل آن که بافت بینی آسیب دیده است، از بافت های پیوندی استفاده می شود. میزان آسیب بافت بینی نباید بیش تر از 5 میلیمتر باشد.

همچنین به دلیل آن که غضروف بینی صدمه دیده است، باید از قسمت های دیگر بدن، غضروف برداشته شود. استفاده از غضروف در جراحی زیبایی بینی نیز متداول است.

در این افراد برای رسیدن به نتیجه عالی از بدن خود فرد غضورف استخراج می شود.

در برخی از افراد به دلیل تخریب جزئی بینی لازم است تا جراحی بازسازی بینی انجام شود. به طور مثال برای حفظ سوراخ های بینی، نوک بینی و غضروف آن باید جراحی به سرعت انجام شود. این گروه از افراد به دلیل تصادفات رانندگی، صدمات ورزشی و یا بلایای طبیعی ممکن است به این عارضه دچار شوند.

میزان طول درمان چند مدت است؟

در افرادی که جراحی بازسازی بینی انجام می دهند، با توجه به این که با جراحی بینی و جراحی ترمیم بینی متفاوت است، مدت زمان دوره نقاهت کوتاه تر است.

مراقبت های بعد از جراحی بازسازی بینی

در افرادی که این جراحی را انجام داده اند، به دلیل آن که نوع جراحی در وهله اول درمانی بوده و سپس به دلیل زیبایی انجام می شود. باید درمان ها و مراقبت های جداگانه برای آن در نظر گرفت. برای رسیدن به نتیجه خوب و قابل قبول بعد از جراحی بازسازی بینی، باید فرد به تمامی مراقبت های بعد از جراحی که توسط جراح ذکر می شود باید توجه نمود و به دقت انجام داد.

مدت زمانی که لازم است تا فرد نتجیه جراحی را ببینند، چیزی حدود دو سال است. پس اصلا جای نگرانی ندارد اگر دوره درمان کمی به طول انجامد.

برخی از مقالات مرتبط

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی و…

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

پاسخ

20 + 7 =