14 ژانویه

جای بخیه بعد از جراحی بینی

جای بخیه بعد از جراحی بینی

بخیه در جراحی بینی

در جراحی بینی، مانند هر جراحی دیگری بخیه شده می شود. هر جراح بسته به روش بخیه زدن، از نخ خاصی استفاده می کند. به طور کلی برای انجام جراحی زیبایی بینی دو نوع نخ بخیه استفاده می شود، نخ بخیه قابل جذب و نخ بخیه غیر قابل جذب . اکثر بخیه هایی که در داخل بینی زده می شود، قابل جذب بوده و معمولاً بعد از 3 الی 4 هفته از جراحی زیبایی بینی، جذب می شود.

برای بخیه زدن برش های خارجی بینی از نخ های غیر قابل جذب استفاده می شود. حدود یک هفته بعد از جراحی بینی، جراح بینی با بررسی بخیه ها اقدام به کشیدن بخیه ها می کند. لازم به ذکر است که برخی از جراحان از نخ قابل جذب استفاده می کنند که بعد از یک هفته از جراحی بینی، گره بخیه بریده می شود.

زمان از بین رفتن جای بخیه بعد از جراحی بینی

رعایت چند نکته، زمان از بین رفتن جای بخیه بعد از جراحی بینی را کمتر می کند. که عبارتند از :

  • عدم مصرف دخانیات قبل و بعد از جراحی بینی
  • قرار نگرفتن بیش از حد در زیر نور آفتاب
  • عدم استفاده از سولاریوم بعد از جراحی بینی
  • عدم ابتلا به بیماری های دیابتی و یا درمان و کنترل آن

لازم به ذکر است که زمان از بین رفتن جای بخیه بعد از جراحی بینی, به نوع جراحی زیبایی بینی بستگی دارد. زیرا با توجه به نوع بینی، پوست و گوشت بینی جراحی بینی انجام می شود. به طور مثال در جراحی بینی به روش باز دیواره گوشتی بین دو سوراخ بینی برش داده می شود و در آخر توسط جراح بینی بخیه زده می شود، ولی در جراحی بینی به روش بسته این برش وجود ندارد و برش ها در داخل بینی زده می شود و از نخ بخیه جذبی استفاده می شود. البته گفت این نکته ضروری است که در صورتی که جراح برای کوچک کردن سوراخ های بینی اقدام به جراحی بینی کند، برش های خورده شده در این نوع از جراحی نیاز به بخیه زدن دارد.

برای آن که جای بخیه بعد از انجام جراحی بینی نماند، نوع بخیه و نحوه بخیه زدن برش های حین جراحی بسیار مهم است. دکتر ضیغمی در حین جراحی بینی، به نوع نخ بخیه و نحوه بخیه زدن بسیار اهمیت می دهد تا بعد از انجام جراحی جای بخیه نمایان نباشد.

برخی از خدمات دکترآتوسا ضیغمی:

جراح بینی گوشتی

جراح بینی استخوانی

جراحی گوش

پروتز چانه

متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

7 + هفت =