تغذیه مناسب بعد از جراحی بینی

تغذیه مناسب بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی های حساس زیبایی است، که علاوه بر انتخاب یک جراح بینی مناسب باید به مراقبت های قبل و بعد از جراحی هم دقت کافی داشته باشید. زیرا این مراقبت ها تاثیر بسزایی در نتیجه عمل جراحی بینی دارند و ممکن است با رعایت نکردن این موارد در نتیجه عمل مشکلاتی ایجاد کنید، پس بهترین حالت این است که به توصیه های جراح بینی خود حتما عمل کنید.

در بین این مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی، نحوه غذاخوردن و رژیم غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است، در این مطلب شما را با نحوه درست تغذیه بعد از جراحی بینی آشنا می کنیم.

تغذیه بعد از جراحی بینی

پس از عمل جراحی بینی و به هوش آمدن، با توجه به توصیه جراح بینی خود، بهتر است تا 4 ساعت تا زمان دفع دارو بیهوشی از خوردن و آشامیدن بپرهیزید. زیرا ممکن است با خوردن غذا یا نوشیدنی دچار حالت تهوع شدیدی بشوید. در ابتدا بعد از گذشت چن ساعت از زمان بهوش آمدن بهتر است یک نوشیدنی طبیعی میل کنید، توجه داشته باشید به هیچ عنوان از نی برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید. هنگامی که به طور کامل حس کردید که آثار بیهوشی را ندارید و با خوردن مایعات دچار حالت تهوع نشده اید می توانید با گذشت چند ساعت غذای نرم میل کنید.

تغذیه مناسب بعد از جراحی بینی

تغذیه مناسب بعد از جراحی بینی

مصرف غذاهای نرم

غذاهای نرم مانند سوپ های رقیق، سبزیجات پخته شده که نیاز به جویدن زیادی ندارند ولی در حین حال انرژی لازم بدن را تامین کنند. غذاهای نرم فشار روی بینی را در حین جویدن غذا کاهش می دهند.

مصرف غذاهای فیبردار

برای پیشگیری از یبوست در دوره نقاحت بهتر است علاوه بر مصرف غذاهای نرم و نوشیدنی از غذاهای فیبردار هم برای فعالیت مرتب دستگاه گوارشی استفاده کنید. موادی غذایی مانند آلو، انجیر، هویج و خرما منبع خوبی از فیبر هستند.

مصرف نمک بعد از حراحی بینی

مصرف نمک بعد از جراحی بینی تاثیر شدیدی بر روی نتیجه کار ندارد لذا فقط با نگهداری آب بر زیر پوست باعث تورم بیشتر بینی می شود. برای میزان مصرف نمک بهتر است با جراح بینی خود در این رابطه مشورت کنید.

آبمیوه های طبیعی

خوردن آبمیوه های طبیعی برای بعد از جراحی بینی بهترین انتخاب است، آب آناناس، آب کرفس و آب هویج برای ترمیم زخم بینی و رفع آثار کبودی بسیار مناسب هستند.

برخی از خدمات دکتر ضیغمی :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دکتر آتوسا ضیغمی متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

پاسخ

شش + هفده =