24 آوریل

تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی

تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی :

تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی چیست ؟

در این بخش به بیان تاثیر آب وهوا بر جراحی بینی می پردازیم ، دکتر ضیغمی جراح بینی بیان می کنند که آب وهوا معمولی تاثیری بر جراحی بینی ندارد ، خیلی اشخاص این دیدگاه را دارند که آب و هوا برجراحی بینی تاثیر گذار است ،این در حالی است که آب هوا تاثیر منفی بر جراحی بینی ندارد .

تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی

در هفته های اول پس از جراحی بینی کلا بینی نسبت به تغییرات واکنشی نشان نمی دهد زیرا حس این بخش برای مدت زمان کوتاهی نسبت به تغییرات تاثیر گذار نیست اما پس از مدت زمانی این ناحیه حسش بازگشت دارد و شخص تغییرات آب و هوایی را احساس می کند .

 آب و هوای گرم و تاثیر آن بر جراحی بینی :

آب و هوای گرم به خصوص فصل تابستان ممکن است در جراحی بینی تاثیر گذار باشد زیرا گرما و نورخورشید سبب تورم بینی می شود ، بنابراین به اشخاص توصیه می شود که در فصل گرما و یا مناطق گرمسیر زندگی می کنند در معرض نورخورشید قرار نگیرند زیرا نورخورشید تورم ها را تشدید می کند ، حتما این اشخاص باید از کلاه لبه دار و کرم ضد آفتاب استفاده نمایند .

آب و هوای سرد و تاثیر آن بر جراحی بینی :

آب و هوای سرد خیلی برجراحی بینی تاثیر گذار نیست و اشخاصی که جراحی بینی را در فصل سرد انجام می دهند با مشکل خاصی روبرو نمی شوند .

اما این اشخاص در فصول سرد و در زمان لغزندگی نباید از منزل خارج شوند تا دچار حادثه نشوند و به بینی ضربه ای وارد نشود .

برخی از خدمات دکتر ضیغمی جراح بینی :

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی ترمیمی

و…

جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید .

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

شانزده − 11 =