13 سپتامبر

افراد مناسب جراحی بینی

افراد مناسب جراحی بینی

یکی از رایج ترین جراحی های روز دنیا جراحی زیبایی بینی است که به همین دلیل بسیاری از افراد به این جراحی علاقمند شده اند و اقدام به عمل زیبایی می کنند.علم جراحی های زیبایی صورت  به اندازه زیادی پیشرفت کرده است و به همین دلیل هر نوع بینی را می  توان تغییر داد ولی آیا تمامی این افراد نیاز به عمل بینی دارند بهتر است بررسی کنیم که چه کسانی گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستند.

جراحی بینی

  • کسانی که بینی آنها بصورت نامتقارن بوده بعنوان مثال دارای قوز روی بینی و یا انحراف بینی است بطوری که شکل ظاهری کل صورت را خراب کرده است.
  • افرادی که دارای بینی ها بزرگ و گوشتی هستند و نوک بینی آنها به صورت پهن دیده می شود .
  • کسانی که به دلیل ضربات وارد شده بر بینی ،بینی حالتی کج به خود گرفته است و همین امر موجب کم شدن اعتماد به نفس آنها شده است.
  • همچنین علاوه بر مشکلاتی که به طور مستقیم به بینی مرتبط می باشد فرد باید سلامت عمومی داشته باشد و دچار بیماری هایی که در جراحی بینی مشکل وارد می کند نباشد .
  • افرادی که پیش از جراحی بینی دارای سلامت کافی هستند بعد از عمل بینی دوره نقاهت به سرعت سپری خواهد شد و عوارض جراحی بینی برای آنها بسیار کاهش پیدا می کند .به همین دلیل جراح بینی پیش از عمل بینی آزمایشات مختلف بیمار را بررسی می کند .

علاوه بر مسائل فیزیکی باید به سلامت روحی فرد نیز اشاره کنیم کسانی که می خواهند با جراحی بینی برخی از مشکلات  زندگی خود را حل کنند  از جراحی بنیی انتظاراتی غیر قابل اجرا دارند .افرادی هم هستند که دارای وسواس فکری هستند و حتی اگر نتیجه جراحی بینی به بهترین حالت اتفاق بیفتد باز هم نارضایتی دارند و از جراحی پشیمان می شوند .

با تشکر مدیریت سایت دکترآتوسا ضیغمی متخصص گوش و حلق و بینی

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

هشت + هجده =