23 ژانویه

استحمام پس از جراحی بینی

استحمام پس از جراحی بینی

یکی از مراقبت های مهم پس از عمل بینی نحوه صحیح استحمام پس از جراحی بینی می باشد ، در این مقاله به بیان این موضوع می پردازیم .

در 7 روز اول پس از جراحی بینی ، جراح بینی روی بینی اسپلینت یا همان گچ را قرار می دهد ، نکته ای که وجود دارد باید دقت کنید در یک هفته اول پس از جراحی نباید گچ بینی خیس و یا شل شود .

استحمام پس از جراحی بینی

نحوه صحیح استحمام پس از عمل بینی

زمانی که می خواهید موهای خود را بشویید باید در یک هفته اول از شخصی کمک بگیرید و شستن موها را آن شخص انجام دهد ، نیاز است بر روی یک صندلی بنشینید سپس سر خود را به عقب خم کرده و شخص همراه موهای شما را شست و شو دهد .

بسیار مهم است که در زمان استحمام به بینی ضربه ای وارد نشود و یا گچ بینی شل یا خیس نگردد.

برای شستن صورت بهتراست که با استفاده از دستمال مرطوب کننده این امر را انجام دهید و تا حد ممکن در 7 روز اول شستن صورت با آب را انجام ندهید.

پس ازگذشت ده روز از عمل جراحی بینی باید به مطب دکتر ضیغمی مراجعه نمایید تا گچ بینی را بردارد ، قبل از مراجعه به مطب باید دوش کامل گرفته و به آرامی با آب، چسب بینی را خیس نمایید تا به آسانی گچ روی بینی برداشته شود ، در این زمان نباید مستقیما فشار آب به بینی وارد شود بلکه با کمک دست گچ بینی را خیس نمایید .

پس از استحمام به مطب دکتر ضیغمی مراجعه نمایید تا علاوه بر کشیدن بخیه ها چسب زدن به بینی شما را انجام دهند .

پس از چسب زدن به بینی نیز باید دقت نمایید تا استحمام با دقت انجام شود و از خیس کردن چسب بینی باید اجتناب ورزید ، نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، این است که تا زمانی که جراح بینی به شما اجازه نداده است چسب زدن به بینی را خودتان نباید انجام دهید .

پس از آموزش نحوه صحیح چسب زدن به بینی می توانید هر روز به حمام رفته و پس از آن چسب زدن به بینی را انجام دهید .

دکتر ضیغمی توصیه می کند پس از استحمام چسب زدن به بینی را بلافاصله انجام دهید تا تورم بینی تشدید نشود .

برخی از خدمات دکترآتوسا ضیغمی:

جراح بینی گوشتی

جراح بینی استخوانی

جراحی گوش

پروتز چانه

متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و جراح بینی

درباره نویسنده

دکتر آتوسا ضیغمی | جراح بینی | جراحی بینی
متخصص و جراح گوش ،گلو و بینی ،سر و گردن ، عضو انجمن علمی راینولوژی ایران ایشان دوره عمومی پزشکی خود را در سال 1374 در دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. در سال 1379 بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی ،جراحی سر و گردن را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند. و هم اکنون عضو جامعه جراحان گوش ، حلق و بینی ، سر و گردن ایران هستند.

پاسخ

1 × 5 =